Online yayın kanalı HBO, 2 milyon izleyiciye ulaşarak rekor kırdı

İnternet yayıncılığı her gün artan kullanıcıysa yeni medya merkezi olmaya aday

HBO’nun online hizmet veren servisi HBO Now’ın büyümesini hiçbir şey durduramıyor.

Time Warner’ın CEO’su Jeff Bewkes’ün açıklamasına göre internet servisi 2 milyon kullanıcıya ulaştı. Daha bir yıl önce 1 milyon üyesi bile bulunmadığını düşünürsek bu çok ciddi bir büyüme rakamı.

Bu durumun en önemli sebebinin kullanıcıların geleneksel medyanın yerine online medyaya geçmesi gösterilebilir. Ulaşılabilirliğin çok daha kolay olduğu internet servisleri her geçen gün televizyon kanallarıyla rekabetini güçlendiriyor. Artık Playstation yada Xbox gibi oyun konsollarında bile uygulamaları bulunan internet medyasının bu hızla gelişmesine şaşırmamak gerekir.

Her ne olursa olsun işin püf noktası kaliteli içerik. Game of Thrones ve Westworld gibi tüm dünya tarafından sevilen yapıtlara imza atan HBO, kaliteli içeriğin önemini kanıtlamış oldu.

OKU ►  Facebook'tan TV kanallarını tahtından edecek uygulama

Bu durum yavaşlayacak gibi de durmuyor. Çünkü online medya sağlayacıları kendilerini geliştirmek için son süratle çalışmaya devam ediyor. Time Warner, daha çok dijital dağıtıcılarla anlaşacağını belirterek HBO’yu televizyondan, internet üzerine taşımakta niyetli olduklarını gösterdi.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox