Hollanda’da, tüp bebek için kendi spermini kullanan doktor

Jan Karbaat’ın, 19 çocuğun biyolojik babası olduğu ortaya çıktı

Hollanda’da Jan Karbaat adındaki doktor, tüp bebek için kliniğine gelen kadınlarda kendi spermlerini kullanıp, kadınları hamile bıraktığı ortaya çıktı. Bugünlerde, Hollanda bu haber ile çalkalanıyor.

Rotterdam Zuider Hastanesi’nde uzun süre yöneticilik de yapmış olan Jan Karbaat, Hollanda’da yapay döllenme konusunda önde gelen isimlerden biriydi. Yapay döllenme yoluyla dünyaya gelen bebeklerin kaydını tutan FIOM adlı kuruluşun açıklamasıyla ortalık karıştı. Klinikte doğan en az 19 çocuğun biyolojik babasının Jan Karbaat olduğu ortaya çıktı.

Jan Karbaat'ın, 19 çocuğun biyolojik babası olduğu ortaya çıktı

Karbaat’ın öz çocuğunun verdiği DNA örneği ile ortaya çıkan bu olay, geçen ay 89 yaşında ölen Doktor Jan Karbaat’ın, mahkeme kararıyla el konan diş fırçası ve çoraplarıyla tekrardan incelenecek. Fakat, kesin sonuca ulaşmak için, Nisan ayında hayatını kaybeden Jan Karbaat’ın DNA örneklerinin incelenmesi gerekiyor. Karbaat’ın eşi ise nedense bu inceleme olayına karşı çıkıyor.

OKU ►  Xbox Game Pass, oyun kütüphanesini genişletiyor

FIOM’a göre, yapılacak olan DNA testi sonucu, Karbaat’ın spermlerinden doğan çocuk sayısını artırabilir. Neden mi? Çünkü, Karbaat’ın kliniğinde yapay döllenme yoluyla doğan çocukların tamamının kayıdı bulunmuyor.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox