iOs11 Files uygulamasının ekran görüntüsü akılları karıştırdı

iOs’a Files geldi

apple ile ilgili görsel sonucu

iOs11, iPhone dosya yöneticisi uygulamasının ekran görüntüsü konferans öncesi dışarıya sızdırıldı. Kimin yaptığı bilinmiyor ancak Apple store’dan paylaşıldığına göre sızıntı içeriden kaynaklanıyor gibi görünüyor. Bizim anladığımız şu: iOs’a Files geldi. Apple, WWDC (World Wide Developers Conference) öncesi sızdırılan bir ekran görüntüsü ile yeni iOs’u merakla bekleyenlere bir ipucu vermiş oldu. Bildiğiniz üzere iOs dışarıya kapalı ve kendi içinde geliştirmeleri yapılan ve güncellenen bir sistem. Bugün ise gerçekleştirilen büyük konferans ile yeni geliştirdiği özellikleri ve yaptığı eklemeleri dünyanın gözleri önüne sundu.ios files sızdırıldı ile ilgili görsel sonucu

Dışarıya sızdırılan ekran görüntüsünde görülen kadarıyla bu bir Files. Yani iOs en sonunda Apple akıllı telefonlarına bir dosya yöneticisi getirmiş. Bu uygulamanın App store’da özelliklerin bulunduğu kısmına yanlışlıkla ekran görüntüsünün konulduğu düşünülüyor. Ancak konferansa saatler kala böyle bir durumun fark edilmiş olması merakları artıyor.
Apple muhtemelen bu uygulama ile iPhone’un sabit diskine direk erişim imkânı sunmayacak. Ancak fotoğraf ve müzik gibi dosyalara erişime izin verebilecek ve daha entegre uygulamalar geliştirmek için geliştiricilere daha fazla erişim sağlayacak.apple ile ilgili görsel sonucu

OKU ►  Yapay zeka otizmin erken teşhisini sağlayacak
OKU ►  iOS'de 20 saniyede çocuklarınızı güvende tutun

İkincisi ise bölünmüş görünüm sürükle ve bırak özelliği. Bu özellik şu anda yalnızca Apple kullanıcıların iPad’lerinde var. Bölünmüş görünümde iki açık uygulama arasındaki dosyaları sürükleyip istenen yere taşınmasını sağlıyor. Split View yani bölünmüş ekran şimdilik yalnızca iPad’lerde ancak WWDC’nin tamamlanmasının ardından her şey netleşecek.

Gelecek günlerde Apple kendisinden ve yeni güncellemesinden oldukça fazla söz ettirmeye devam ettireceğe benziyor. Sizler için bu yeni haberleri derliyor olacağız.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox