HP, 101.000 bataryasını daha toplatıyor

Date:

Geçtiğimiz Haziran’da HP, Amerika’daki 41.000 adet bataryasını aşırı ısınma, yanma ve tutuşma gibi risklerden ötürü toplatmıştı. Firma bu hafta 101.000 adet gibi oldukça yüksek sayıda ek bataryayı bu kapsama dahil etti (yaklaşık 4.000 adedi Meksika, 3.000 adedi Kanada’da olmak üzere).

Amerikan Tüketici Ürün Güvenliği Komisyonu tarafından yapılan toplama kararı Mart 2013 ile Ekim 2016 yılları arasında Best Buy, Walmart, Costco, Sam’s Club ve HP sitelerinden satışı yapılan, HP, Compaq HP ProBook, HP ENVY, Compaq Presario ve HP Pavilion ürünleriyle uyumlu lityum-iyon ünitelerini kapsıyor.

Yaklaşık 1.000 dolarlık eşya hasarına yol açan, erime ve sonrasında kömürleşmeye sebep olan aşırı ısınma sisteminin rapor edilmesi üzerine apar topar ek toplatma kararı alındı. CPSC tüketicilerden bataryayı kullanmamalarını, diz üstü bilgisayarlarından çıkarıp yenisi ile değiştirtmek üzere HP ile iletişime geçmelerini tavsiye ediyor.

Toplatma olayı ile ilgili olarak CNET’e demeç veren bir HP yetkilisine göre, bu olaydan firmanın son üç buçuk yıllık bir zaman zarfında satışını yaptığı ürünlerin yüzde birinin etkilendiği belirtiliyor.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...