HP, 101.000 bataryasını daha toplatıyor

Geçtiğimiz Haziran’da HP, Amerika’daki 41.000 adet bataryasını aşırı ısınma, yanma ve tutuşma gibi risklerden ötürü toplatmıştı. Firma bu hafta 101.000 adet gibi oldukça yüksek sayıda ek bataryayı bu kapsama dahil etti (yaklaşık 4.000 adedi Meksika, 3.000 adedi Kanada’da olmak üzere).

Amerikan Tüketici Ürün Güvenliği Komisyonu tarafından yapılan toplama kararı Mart 2013 ile Ekim 2016 yılları arasında Best Buy, Walmart, Costco, Sam’s Club ve HP sitelerinden satışı yapılan, HP, Compaq HP ProBook, HP ENVY, Compaq Presario ve HP Pavilion ürünleriyle uyumlu lityum-iyon ünitelerini kapsıyor.

Yaklaşık 1.000 dolarlık eşya hasarına yol açan, erime ve sonrasında kömürleşmeye sebep olan aşırı ısınma sisteminin rapor edilmesi üzerine apar topar ek toplatma kararı alındı. CPSC tüketicilerden bataryayı kullanmamalarını, diz üstü bilgisayarlarından çıkarıp yenisi ile değiştirtmek üzere HP ile iletişime geçmelerini tavsiye ediyor.

Toplatma olayı ile ilgili olarak CNET’e demeç veren bir HP yetkilisine göre, bu olaydan firmanın son üç buçuk yıllık bir zaman zarfında satışını yaptığı ürünlerin yüzde birinin etkilendiği belirtiliyor.

OKU ►  Kablosuz kulaklık kadının yüzünde patladı!

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox