IKEA düşük maliyetli akıllı ışıklandırma serisini tanıttı

IKEA fiyatlarıyla soft ışıklandırma

Bir çok insan için ev otomasyonu dünyasına ilk giriş, ışıklandırma ile başlar. Bunun makul bir sebebi vardır zira akıllı lambalar mevcut mobilyalara kolaylıkla uyarlar ve sadece bir telefon kullanarak yönlendirilebilirler. Philips, sunmuş olduğu renk seçenekleriyle en çok bilinen akıllı lamba üreticisi olabilir. Fakat yakında bu durum yeni gelen birinin vesilesiyle değişebilir : IKEA. Evet doğru, dünyanın en büyük mobilya mağazaları zinciri kendi akıllı ışıklandırma sergisini İngiltere’de tanıtıyor. Tahmin edebileceğiniz gibi fiyatlar oldukça uygun.

‘Akıllı Işıklandırma’ koleksiyonu TRADFRI LED lambaları ve uzaktan kumanda, kapı kiti, hareket sensörü kiti, ışık kısma ve mutfağa ya da yatak odası kabinlerine takılabilecek olan ‘LED ışık paneli ve kapısı’ seçmelerinden oluşuyor. IKEA’nın tüm yeni lambaları başlangıç olarak sadece beyazın tonlarını sunuyor. Dolayısı ile şimdilik çok renkli düzeneklerin hayalini kurmayın.

69€ olan kapı kiti iki adet LED lamba, bir adet uzaktan kumanda ve modeminize Ethernet üzerinden bağlanan bir adet kapıdan oluşuyor. Işıklar TRADFRI uygulaması tarafından kontrol ediliyorlar. Uygulama, sıcak ya da soğuk renkleri içeren kullanıcı tanımlı bir dizi seçenekleri bünyesinde barındırıyor. Fiyatı 29 sterlin olan beyaz spektrum karartma kiti ise çok daha analog ve beyaz rengi üç seçenekten birine çevirmek için elle kontrol edilmesi gerekiyor. IKEA lambanın oturma odanızı geçici ofis görünümünden düşük ışıklı akşam yemeği ortamına çevirmek için ideal olduğunu, fakat aynı zamanda çocuklar için gece ışığı olarak da kullanılabileceğini söylüyor.

OKU ►  Woebot Facebook depresyon tedavi robotu
OKU ►  Google Chrome 3D grafik güncellemesi yayınladı

Aynı zamanda 15 sterline fiyatlandırılan beyaz renk karartma kiti de mevcut. Tak ve çalıştır özelliğe sahip bu ucuz kit, bir lamba ve mıknatıslı uzaktan kumandadan oluşuyor. Kumanda, ışığı ‘yumuşak ve keskin beyaz ışık’ arasında kısıp, açmayı sağlıyor.

TRADFRI kablosuz sensör kiti (25 Sterlin), anlık olarak tepki veren ışıklandırma özelliğiyle ev güvenliğinize katkıda bulunuyor. Odaya girdiğinizde ışık otomatik olarak açılır ve bir, beş ya da on dakika geçene kadar açık kalır. IKEA’nın tüm ‘Akıllı Işıklandırma’ ürünlerinde olduğu gibi bu sensör de montelenmek zorunda değildir. Böylece kendinize uygun bir yere koyabilirsiniz.

Koleksiyonu tamamlayan şey ise SURTE, FLOALT ve JORMLIEN kapı ve ışık panellerinden oluşan parçalar. Bu parçaların fiyatları 55 sterlin ile 100 sterlin arasında değişiyor. Ürünler firmanın BESTA kabinleri ve METOD mutfaklarına uyumlu olarak tasarlanan ürünler, ev içerisindeki en önemli alanların birinde kişiselleştirilmiş ışıklandırma imkanını sunuyor.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox