Instagram’ın ‘Hikayeler’ özelliği Snapchat’in tamamından fazla kullanılıyor

Platform daha aile dostu olmayı hedeliyor

Sosyal medya uygulaması Instagram kötüye kullanıma karşı geçte olsa önlem almaya başladı. Firma bununla ilgili yeni uygulamasını duyurdu. Buna göre platform üzerinde bir paylaşımı veya bir kişinin profilini incelerken “hassas” içeriklerin sansürlendiğini göreceksiniz. Bunun sebebi ise diğer kullanıcılar tarafından işaretlenen ama Instagram’ın kurallarını bozmayan içerikler bundan sonra sansürlenecek.

Platform üzerinde çıplaklık hali hazırda yasak. Bununla birlikte fotoğraf paylaşma platformunda çok da aile dostu olmayan içerikler bulunabiliyor. Eğer bu içerikler kullanıcılar tarafından raporlanırsa, Instagram artık bu tip paylaşımları hassas olarak işaretleyecek ve fotoğraflar sansürlenecek. Bu paylaşımlara gene de bakmak isterseniz üzerine tıklamanız yeterli olacak.

OKU ►  Instagram’a iki aşamalı doğrulama özelliği geliyor

Bununla birlikte yeni gelen bir özellik de iki aşamalı doğrulama. Daha önce kısıtlı olarak kullanılabilen özellik artık herkese açıldı. Çalışma sistemi basit. Özelliği aktive ederseniz Instagram hesabınıza her girdiğinizde telefonunuza bir doğrulama mesajı gelecek. Bu sayede hesabınız daha güvende olacak.

OKU ►  Twitter ücretli üyelik uygulaması getirebilir

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here