Instagram, artık saldırgan yorumları engellemek için yapay zeka kullanıyor

Instagram, saldırgan yorumlar için yapay zeka kullanıyor

Instagram, bugün yapay zeka kullanarak kötü yorumları ortadan kaldırmak için, geliştirilmiş bir yorum filtresi sundu. Aslında, bu uygulama geçtiğimiz Eylül ayında sunulmaya başlanmıştı ancak sunulan şey oldukça basitti. Instagram, yalnızca saldırganlık olarak tanımlanan kelimeleri ve cümleleri içeren yorumları kaldırıyordu.

Şimdi ise sistem daha da akıllılaşıyor. Sisteme, saldırgan yorumları engelleme, potansiyel olarak kötü yorumları yakalama, rahatsız edici yorumları tanımlayabilme ve aynı anda yanlış pozitifleri yok etmek için makine öğrenimi kullanılıyor. Instagram, saldırgan yorum filtresini varsayılan olarak açık duruma getiriyor. Ancak, uygulamanın ayarlarından yine de kapatma seçeneği sunulacak. Filtre, ilk aşamada yalnızca İngilizce olarak çalışıyor ancak Instagram zamanla diğer dilleri eklemek için çalıştığını da belirtti.

Instagram, saldırgan yorumlar için yapay zeka kullanıyor

OKU ►  Vivo X9s ve X9s Plus için tanıtım tarihi açıklandı!

Instagram, bugün de bir AI (yapay zeka) spam filtreleme sistemini duyurdu. Aslında, spam filtresi de geçtiğimiz Ekim ayından bu yana gizlice kullanılmaya başlanmıştı ancak bunun duyurusunu bugün yaptı. Dokuz ay içerisinde, neredeyse hiç kimse bunu farketmedi. Filtre, muhtemelen çok fazla yorum yapılmamasını engelliyor. Bu filtre, İngilizce de dahil olmak üzere dokuz dilde aktiftir. Ancak, Instagramın spam hesaplarını engellemek için daha iyi bir sisteme ihtiyacı olduğu yadsınamaz bir gerçek.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox