Windows 10: Microsoft büyük güncellemelerde kademeli güncelleme testi yapıyor

Microsoft yakın zamanda Windows Insiders sürümünü kullanan farklı cihazlara yönelik güncellemeleri cihaza göre yapmayı hedefliyor.

Microsoft geçen gün Windows 10 sistemleri için büyük bir güvenlik güncellemesi yayınladı. Ve Windows Insiders sürümünde test ettiği yeni bir güncelleme duyurdu.

Microsoft’un söylediğine göre, büyük KB4022716 güncellemesi, doküman yazdırmadan oturum açmaya kadar değişen hata düzeltmeleriyle kalite geliştirmeleri getiriyor.

Windows Insiders için yeni güncelleme Eylül ayında tüm kullanıcılara gelecek.

Insiders için yeni güncelleme sürecinde “Slow Ring”, “Fast Ring” olacağı ve güncellemelerin aşamalı olarak farklı cihazlara geleceği bildirildi. Bu işlem, Microsoft’un genel Windows kullanıcılarına, güncellemelerini yapmadan önce cihaza özgü hataları giderilmesine olanak tanıyan önemli güncellemeler yapacak.

Microsoft yakın zamanda Windows Insiders sürümünü kullanan farklı cihazlara yönelik güncellemeleri cihaza göre yapmayı hedefliyor

Microsoft’un Windows ve Devices Group yazılım mühendisi Dona Sarkar “Yeni güncelleme gönderme seçeneklerini test ediyoruz ve güncellemeyi kademeli olarak göndereceğiz. Bu, perakende müşterilere önemli Windows 10 özellik güncellemeleri yayınladığımızda gerejen toplam zamanı simüle edecek” dedi.

OKU ►  Windows 10'da yüksek performanslı Oyun Modu

Sonbahar geliştirici güncellemesi Insiders’e geldiğinde slow ring’de güncelleme hemen kapatılabilecek bir seçenek olacak.

Sarkar, ayrıca geçen gün yapılan 15063.447 ya da KB4022716 adı verilen kötü olmayan güvenlik güncellemesinin Windows 10 Insider geliştirici güncellemesiyle güncel tutmak için hazır olduğunu da belirtti.

OKU ►  Apple 160 milyon OLED ekran üretmesi için Samsung ile anlaştı

Geçen günkü güncellemede Geliştirici Güncellemesi’ndeki tüm kullanıcılara sunulurken, Windows 10 Yıldönümü Güncellemesi 14393.1378 olarak ayrıca bir yapı mevcut.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox