Instagram’ın ‘Hikayeler’ özelliği Snapchat’in tamamından fazla kullanılıyor

Çoklu fotoğraf seçeneği, Android’deki en yeni Instagram beta sürümü ile geliyor

Çoklu fotoğraf Instagram galerileri nihayet çok yakında herkesin kullanımına sunulacak. Şu anda yalnızca reklam verenler tek bir yayında kullanıcıların bir fotoğraftan diğerine yatay olarak geçebildiği birkaç fotoğraf yayınlayabiliyorlar. Ancak Android için Instagram’ın en son beta sürümünde bu özelliğin uygulamayı kullanan herkese ulaştığını görüyoruz.

– Fotoğrafa tıklamak yerine, uzun basarak en fazla 10 tane olmak üzere fotoğraf ya da video seçebiliyorsunuz.

– Ayrıca hepsine tek bir filtre uygulayabilir veya tek tek fotoğraflara ayrı ayrı efektler uygulayabilirsiniz.

– Takipçileriniz ya da diğer Instagram kullanıcıları her bir çoklu fotoğraf gönderinizdeki fotoğrafları tek tek ayrı olarak beğenebilecek.

Twitter’daki Droid Life ve Philip Chang’e ilk kez bu en yeni beta güncellemesini fark ettikleri için teşekkür etmeliyiz.

Fakat, ne yazık ki, özellik Instagram’ın öngördüğünden biraz daha erken ortaya çıktı ve her çoklu fotoğraf paylaşımı yapmaya çalıştığınızda hata iletisiyle karşı karşıya kalıyorsunuz.

Verge, çoklu fotoğraf seçeneğinin Android ve iOS genelinde ne zaman yaygınlaşacağı hakkında daha fazla bilgi edinmek için Instagram’a ulaştı ancak şirket sözcüsü yorum yapmaktan kaçındı.

OKU ►  Bu robotun koşmak için beyne ihtiyacı yok

Umuyorum ki çok yakında, çoklu fotoğraf seçeneği, bizi zaman tünelindeki, genellikle kronolojik sıranın dışındaki tatil, bebek ve düğün fotoğraflarına katlanmaktan sonsuza dek kurtaracak.

Bu özelliği de uygulamaya sürdükten sonra belki Instagram, yerli regram işlevi ve planlanmış gönderiler gibi diğer ortak özellik taleplerine yönelir. Ancak son zamanlarda, şirket Snapchat’in özelliklerine (çok iyi, kuşkusuz) ve canlı video özelliğine daha çok odaklanmış görünüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here