Instagram’ın çoklu foto paylaşma özelliği artık herkese açık

Date:

Bir paylaşımda 10 taneye kadar fotoğraf paylaşabileceksiniz

Bazen bir hikayeyi anlatmak için tek bir fotoğraf yeterli olmaz. Bu sebeple Instagram uygulaması 10 fotoğrafa kadar aynı paylaşım içerisinde paylaşma özelliğini getireceğini açıklamıştı. Bu özellik artık herkese açık.

Aynı bir slide şovu gibi tek bir paylaşımda 10 farklı fotoğrafa kadar paylaşabileceksiniz. Bu tip çoklu fotoğraf paylaşımlarını hazırlamak gayet kolay. Bir fotoğraf yükledikten sonra ekranın sağ aşağısında bir ikon çıkacak. Bu ikona tıkladığınızda 9 taneye kadar fotoğrafı daha paylaşımınıza ekleyebileceksiniz. İsterseniz eğer kütüphanenizde de bulunuyorsa bir Boomerang yada Hyperlapse klipi de ekleyebileceksiniz. Fotoğrafların düzenini yada sırasını değiştirmek isterseniz tek yapmanı gereken bir fotoya tıklamak ve basılı tutmak. Bu sayede sıralamaları değiştirebilirsiniz. Efektlere gelecek olursak, isterseniz paylaşımınızdaki bütün fotolara tek seferde isterseniz tek tek ekleyebileceksiniz.

Bununla birlikte tabi ki fotoğraflar ve videolar tek bir paylaşımın içerisinde olduğu için, capsler, konum bilgileri, kalpler ve yorumların hepsi bir paylaşım altında olacak. Bütün fotoğraflar ve videolar tek bir karenin içerisinde de gözükebilecek. Ama arkadaşlarınızı ayrı fotoğraflarda işaretleyebileceksiniz.

Bir kere paylaşıldıktan sonra arkadaşlarınız çoklu fotoğraf/videolarınızı altında gözüken mavi noktalar sayesinde ayırabilecek. Ekranı sağa veya sola kaydırarak fotoğrafları görebilecekler. Eğer bu size tanıdık geldiyse hatırlatalım, çoklu foto paylaşma özelliği sponsorlu içeriklere geçtiğimiz sene gelmişti.

Bu özelliği kullanmak için uygulamanın son sürümüne sahip olduğunuzdan emin olun. Yeni özellik Android ve iOS platformuna önümüzdeki haftalar boyunca ülke ülke gelecek.

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...