Sosyal medya devi müşteri hizmetleri görevini üstlenecek

Sosyal medya devi müşteri hizmetleri görevini üstlenecek

Twitter artık firmalara müşteri hizmetleri alanında yardım edecek. Hali hazırda birçok firmanın müşterilerileri ile kendi hesapları üzerinden iletişim kurduğu sosyal medya platformu bunun için bir altyapı geliştirdi.

Şu anda beta aşamasında olan özellik sayesinde firmalar müşterileri ile direk olarak mesajlaşabilecek. Bu sayede çok daha kişisel bir tecrübe elde edilecek. Böylelikle firmalar hesaplarına müşteri hizmetleri temsilcileri ekleyebilecek. Bu temsilciler de müşterilerle direk mesajlaşarak sorunlara çare bulacak. Bu mesajlaşmalarda müşteri temsilcilerinin fotoğrafları ve profil bilgileri bulunacak. Twitter yaptığı açıklamada karşısında bir insanın olduğunu bilen müşterilerin buna göre daha olumlu tepkiler verdiğini ifade etti.

Twitter’ın yaptığı araştırmaya göre insanların yüzde 77’si müşteri hizmetlerinde gerçek bir insanla görüştüğü zaman bir markayı tavsiye etmesi çok daha muhtemel oluyor. Bununla birlikte kullanıcıların sorunlarının çözüme ulaştığını hissetmesi de çok daha artıyor.

OKU ►  Twitter engellediğiniz kişilerden gelen bildirimlere engel oluyor

Şimdilik bu özelliğe servis sağlayıcısı T-Mobile ulaşabiliyor. Ama Twitter diğer firmalarında başvurularını kabul etmeye başladı. Bu sayede çok yakın zamanda sorunlarımıza çözümü Twitter üzerinden arayabileceğiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here