Twitter, müşteriler ile firmalar arasında köprü olacak

Date:

Sosyal medya devi müşteri hizmetleri görevini üstlenecek

Twitter artık firmalara müşteri hizmetleri alanında yardım edecek. Hali hazırda birçok firmanın müşterilerileri ile kendi hesapları üzerinden iletişim kurduğu sosyal medya platformu bunun için bir altyapı geliştirdi.

Şu anda beta aşamasında olan özellik sayesinde firmalar müşterileri ile direk olarak mesajlaşabilecek. Bu sayede çok daha kişisel bir tecrübe elde edilecek. Böylelikle firmalar hesaplarına müşteri hizmetleri temsilcileri ekleyebilecek. Bu temsilciler de müşterilerle direk mesajlaşarak sorunlara çare bulacak. Bu mesajlaşmalarda müşteri temsilcilerinin fotoğrafları ve profil bilgileri bulunacak. Twitter yaptığı açıklamada karşısında bir insanın olduğunu bilen müşterilerin buna göre daha olumlu tepkiler verdiğini ifade etti.

Twitter’ın yaptığı araştırmaya göre insanların yüzde 77’si müşteri hizmetlerinde gerçek bir insanla görüştüğü zaman bir markayı tavsiye etmesi çok daha muhtemel oluyor. Bununla birlikte kullanıcıların sorunlarının çözüme ulaştığını hissetmesi de çok daha artıyor.

[irp posts=”8242″ name=”Twitter engellediğiniz kişilerden gelen bildirimlere engel oluyor”]

Şimdilik bu özelliğe servis sağlayıcısı T-Mobile ulaşabiliyor. Ama Twitter diğer firmalarında başvurularını kabul etmeye başladı. Bu sayede çok yakın zamanda sorunlarımıza çözümü Twitter üzerinden arayabileceğiz.

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...