Instagram’ın ‘Hikayeler’ özelliği Snapchat’in tamamından fazla kullanılıyor

Instagram Hikayeler’in Snapchat’ten 50 milyondan fazla kullanıcısı var

Her ne kadar sosyal medya kullanıcıları arasında Snapchat’in fotoğraf paylaşmak konusunda en popüler uygulama olduğu algısı olsa da rakamlar farklı şey söylüyor.

Instagram tarafından kısa süre önce yapılan açıklamaya göre sosyal medya uygulamasının “Hikayeler” özelliğini her gün 200 milyondan fazla insan tarafından kullanılıyor. Bu sayı Instagram’ın en büyük rekabetçisi Snapchat’in 50 milyon fazlası. Snapchat’i günlük olarak kullanan kişi sayısı ortalama 158 milyon kişi. Bu sayı firmanın geçtiğimiz şubat ayında halka arz olması sırasında duyurulmuştu. Hal böyle olunca rakamlar yalan söylemiyor. Instagram fotoğraf paylaşma konusunda hala Snapchat’ten daha popüler bir uygulama.

Instagram açıklamasında sadece bununla kalmayarak fotoğrafın üzerine gömülerek kullanılabilen yeni etiketlerin geleceğini de müjdeledi. Bu etiketlerin arasında selfie (özçekim) için olanlarda bulunacak. Yeniliklerin arasında Jeoetiketlerde bulunuyor ki bu etiketlerin arasında Şikago, Londra, Madrid ve Tokyo bulunuyor. Favori etiketlerinize hızlı ulaşmak için de kısa yollar eklenmiş.

OKU ►  Google akıllı asistanı 'Home' uçak bileti fiyatlarını takip edecek

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here