iOS 10.2 güncellemesi çıktı

Date:

iOS 10.2 güncellemesi ile birlikte gelen yenilikler neler?

Apple, uzun bir süredir beta testleri yaptığı iOS 10.2 güncellemesini bugün resmen yayınladı. iOS 10 sürümünde yaşanan problemleri kökten çözmeyi hedefleyen iOS 10.2 güncellemesinde güzel yenilikler de var

iOS 10.2 güncellemesi nasıl yüklenir?

iOS 10.2 güncellemesi iOS 10 alan bütün iPhone, iPad ve iPod touch’ları destekliyor.

iOS 10.2 güncellemesini yüklemek için iOS cihazınızın şarjının %50’den fazla olması gerekiyor. Eğer şarjınız %50’den fazla ise Ayarlar>Genel>Yazılım Güncelleme bölümünden iOS 10.2’yi yükleyebilirsiniz. Ayrıca güncellemeyi iTunes üzerinden de yükleyebilirsiniz ki bu en güvenli güncelleme yöntemidir.

iOS 10.2 güncellemesi ile birlikte gelen yenilikler neler?

iOS 10.2 ile gelen yenilikler

TV uygulaması

Yeni MacBook Pro’nun lansmanında tanıtılan Apple’ın yeni TV uygulaması hem iOS hem de Apple TV’de çalışıyor. TV uygulaması iTunes ve yayın akışı olan uygulamalar arasında içerik keşfetmenin yeni bir yolu. Uygulama şimdilik ABD’de çalışıyor Netflix desteği maalesef yok.

S.O.S (acil durum)

iOS 10.2 beta 2’de tanıtılan yeni S.O.S özelliği, iPhone güç tuşuna 5 kez basıldığında acil durum servislerini arıyor. Bu özellik şimdilik belirli ülkelerde çalışıyor.

Duvar kağıtları

Apple, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus tanıtımında yeni duvar kağıtlarını kullanmıştı. iPhone 7 satın alan herkesin merak ettiği bu duvar kağıtları iOS 10.2 ile birlikte geliyor.

Yeni eklenen ve güncellenen emojiler

iOS 10.2’ye palyaço, kruvasan, köpekbalığı, baykuş, kelebek ve tabii ki bir avokado dahil o Eski emojilerin birçoğu daha modern görünmesi için yeniden tasarlandı. Hem erkek hem de kadınlar için mevcut meslek tabanlı emojiler güncellendi.

Video widgetları

Netflix widgetine benzer şekilde yeni video widgetı izlediğiniz programı veya filmi gösteriyor. Uygulamayı açmadan bir dokunuşla videoları izleyebilirsiniz.

Kamera ayarlarını kaydetme

Fotoğraflar ve Kamera ayarlarında önceki ayarlarınızı kaydetmenizi sağlayan bir özellik geldi. Artık her zaman video çekme seçeneğini açık bırakabilir, canlı fotoğraflar özelliğini sürekli kapalı tutabilir, filtrelerin tekrar ayarlamadan aynen kalmasını sağlayabilirsiniz.

iMessage kutlama ve kırmızı kalp efekti

iOS 10 ile bambaşka bir boyut kazanan iMessage’a iOS 10.2 ile kutlama ve kırmızı kalp efekti geldi.

Diğer düzeltmeler ve güvenlik iyileştirmeleri

iOS 10.2 ile pek çok hata düzeltmeleri ve güvenlik iyileştirmeleri yapıldı. Özellikle iOS 10.1.1’de tespit edilen kritik güvenlik açığının iOS 10.2 ile giderildiğini belirtelim.

iOS 10.2 güncellemesinin yüklenebildiği telefon modelleri hangileri?

iOS 10.2 güncellemesini; iPhone 5, iPhone 5c, iPhone 5s, iPhone SE, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPad Air, iPad Air 2, iPad 1, iPad 2, iPad 3 , iPad 4, iPad mini 2, iPad mini 3, iPad mini 4, iPad Pro, 9.7 inç iPad Pro, iPod touch 5 ve iPod touch 6 alıyor.

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...