iOS 10.2 Jailbreak nasıl yapılır?

Pangu, iOS 10.2 jailbreak aracını yayınlayacağını duyurdu.

Pangu, önümüzdeki günlerde iOS 10.2 jailbreak aracını yayınlamak için hazırlıklarını tamamladığını duyurdu. Ünlü hack takımının bu haberine pek çok iPhone, iPad ve iPod Touch kullanıcıları çok sevindi.

Apple, iOS 10.2 beta 5’i piyasaya sürdüğünde, araştırmacıların zaten yazılımdaki etkinleştirme kilidi korumasını atlatmak için araçlar bulmuşlardı.

Pangu her zaman en iyi jailbreak takımından biri oldu, son jailbreak olan iOS 9.2’den iOS 9.3.3’e kadar olan PPHelper’den bu yana suskun kalmışlardı. Ancak bugün suskunluklarını bozarak, iOS 10.2 jailbreak haberini paylaştılar. Apple, iOS 10.2 olan güncel sürümle iOS 10 güncellemelerini düzenli olarak yayınladığı için, Pangu Team’in şimdiye kadar jailbreak sürümlerine yetişmesi zordu.

Şu anda maalesef, iOS 10.2’nin güncel sürümü için olan jailbreak hakkında size herhangi bir haber veremiyoruz. Çünkü daha Apple 10.2 sürümünü yayınlamadı.

Fakat 10.2 sürümünün beta sürümünü yükleyenler için nasıl jailbreak yapabileceklerini aşağıda detaylı anlatıyoruz. Güncel sürüm çıktığında da aynı yolu izlemeniz yeterli olacaktır.

Pangu iOS 10.2 Jailbreak uygulaması nasıl indirilir?

Burada iOS 10.2’de nasıl Pangu uygulaması yükleyebileceğinizi gösterdik. Bu uygulama, iOS 10.2 firmware yüklü 32 bit ve 64 bit iOS cihazlarında çalışır.

 1. ilk olarak iOS 10.2 yüklü iOS cihazınızda Safari web tarayıcısını çalıştırın.

  Pangu, iOS 10.2 jailbreak aracını yayınladığını duyurdu.

 2. Şimdi, downloadpangu.org web sitesini (resimde gösterildiği gibi) açın. Bu web sayfası, Safari’de Pangu iOS 10.2 uygulamasını indirmeniz için özel olarak tasarlanmıştır.

Pangu, iOS 10.2 jailbreak aracını yayınladığını duyurdu.3. Bu sayfa tam olarak yüklendikten sonra, ekranın altına gidin ve YUKARI okuna dokunun. IPad kullanıcıları sağ üst köşeye gidecek.

OKU ►  ASUS ZenFone AR Tango ile AR'ı zirveye taşıyor
OKU ►  Facebook Android SMS doğrulamasını kolaylaştırıyor

Pangu, iOS 10.2 jailbreak aracını yayınladığını duyurdu.Pangu, iOS 10.2 jailbreak aracını yayınladığını duyurdu.

4. Şimdi devam etmek için ana ekrana ekle üzerine hafifçe dokunun. 

Pangu, iOS 10.2 jailbreak aracını yayınladığını duyurdu.

5. Bir sonraki sayfada, uygulamaya Pangu adını verin ve Ekle seçeneğine basın.

Pangu, iOS 10.2 jailbreak aracını yayınladığını duyurdu.

6. Pangu 10.2 uygulaması simgesi iOS cihazınıza başarıyla indirildi.

Pangu, iOS 10.2 jailbreak aracını yayınladığını duyurdu.

Bu video yukarıdaki yapılan işlemleri açıklıyor.

Pangu iOS 10.2 Jailbreak Installer yayınlanma tarihi

Yeni bir sürüm olduğu için, Pangu’un iOS 10.2 ürün yazılımına bakıp Apple’ın önceki güvenlik açıklarını düzeltip düzeltmediğini veya bir jailbreak yükleyicisinde kullanılmak üzere yeni bir yazılım olup olmadığını görmek için biraz zamana ihtiyacı olacak.

IOS 10.2 indirme yayınlandığında, bu son sürümün jailbreak yapılabilmesi için biraz araştırma gerekebilir.

Ayrıca hesaba katmamız gereken iki faktör daha var

IOS 10.2 Jailbreak engelleme yolları

İlk olarak Rootless, Apple’ın yeni güvenlik sistemi tüm jailbreak’i durduracağını iddia ediyor.

Bunu yaparken, kesinlikle bazı şeyleri yavaşlatmış gibi görünüyor. Bu Pangu için sadece zaman meselesidir.

İkinci etken, Bug Bounty programı, Cupertino şirketinin yepyeni bir planı olup, açıkları bulmak ve rapor etmek için araştırmacıları 200.000 dolar ödemek üzere tasarlandı. Bazı insanlar için, bu paranın toplamı, Pangu onlarla çalışmak için bir şans bulmadan önce onları güvenlik açıklarından vazgeçmeye teşvik etmek için yeterli olacaktır.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

10 Comments

  • Merhaba, bu haber daha 10.2 güncel sürümü çıkmadan yapılmış ve beta sürümlerinin jailbreak’inin nasıl yapıldığını anlatıyordu. Kaynak olarak belirttiğimiz haber sitesinden 10.2 için aynı yolları deneyerek jailbreak yapabilirsiniz.
   Teşekkürler.

  • Demek istediği bu yöntem beta sürümlerde çalışıyor.
   Yani o sürüm çıkmadan beta’sını yani çakma versiyon sürümünü yükleyenler için
   orijinali için bende denedim bende ilk başta saçma demiştim sonradan betalar için olduğunu öğrendim.

 1. milleti yalan yanlış haberlerle neden yanlış yonlendiriyorsunuz? iphone ve jailbreakle ilgisi olan herkes bılıyor ki henuz 10.2 ye jailbreak yok. herseyı gectım ana ekrana pangu nun sozde uygulamasını ındırıp oradakılerı yapmak cıhazınıza zarar vermekten baska bı ıse yaramaz. haber yapmadan once biraz bilgilenin!!!

  • Merhaba, haberimiz yalan değil, şu anda 10.2’nin beta sürümleri jailbreak olabiliyor. 10.2 Jailbreak yayınlandığı anda yine bu haber linklerinden istifade ederek jailbreak yapabilirsiniz. Haber yapmadan önce biz kendimiz test ettik ve bu konuda bilgimiz var. İlginize teşekkür ederiz.

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox