iPhone 5 ve 5C kullanıcıları iOS 11 yükleyemeyecek

iPhone 5 ve 5C yakında mazi olacak

Apple’ın iOS 11 mobil işletim sistemi, iPhone 5 ve iPhone 5C cihazlarında kullanılamayacak. Bu da, daha eski cihazlara sahip olanlar artık yazılım ve güncelleştirmeleri alamayacakları anlamına geliyor. iPhone 5S ve daha yeni cihazlar yeni sürüme geçme işlemini gerçekleştirebilecek ancak, eski bazı uygulamalar çalışmayacak. Bu da nereden çıktı şimdi diceksiniz ama nereden çıktığı belli. Apple’ın WWDC 2017’de duyurduğu üzere, 32-bit işlemcileri kullanan aygıt ve uygulamalara son verme kararından çıkan bir sonuçtur.

Apple, bildiğiniz üzere, iPhone 5S ve iPad Air’I çıkardığından beri, 32-bit işlemciler yerine, 64-bit işlemcileri olan cihazlar üretmeye başladı. 64 bit işlemci, çok daha fazla veriyi, 34 bit işlemci kadar kullanabilir ve bu da daha hızlı kullanımına yardımcı olabilir.

iPhone 5 ve 5C yakında mazi olacak

Haziran 2018’den itibaren, Mac uygulama mağazasına sunulan tüm yeni uygulamalar 64-bit’i desteklemelidir ve Haziran 2018’den itibaren mevcut uygulamalardaki güncellemelerin de 64-bit uyumlu olması gerekir. Bunu gerçekleştirebilmek için de iPhone 5 ve iPhone 5C’nin sonunun gelmesi gerekiyordu.

OKU ►  Bu fotoğraflarda Photoshop yok, makyaj var!

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox