iPhone 8 için heyecanlanmanızın en önemli sebebi

Date:

Apple’dan nefret ediyor olsanız bile bu sefer sevindirecek

iPhone 8 ile OLED ekranlar iPhone tarihinde bir ilk olacak. Ve bu OLED ekranların üreticisi ise Samsung. Ama Apple bu “problemi” çözmenin peşinde. Bunun sebebi de Samsung’un Apple’ın bütün ihtiyaçlarını karşılayamayacak olması.

Konuyla ilgili yayınlanan haberlere göre Samsung ve LG gibi büyük OLED üreticileri Apple’ın LCD ekrandan OLED’e dönmesiyle yeni teknoloji ekranlara ciddi anlamda yatırım yapmaya başladı. Şimdi bu listeye Çinli BOE Technology Group Co.’da eklendi.

BOE, Apple’a denemesi için çoktan OLED ekranlar gönderdi. Ama bu ekranların yeni nesil iPhonelarda kullanılıp kullanılmayacağı şimdilik muamma.

BOE markası Çin’in en büyük ekran üreticisi pozisyonunda. Bununla birlikte teknoloji devinin Sichuan bölgesinde kurmayı planladığı iki AMOLED fabrikası için $14.5 milyar sermaye ayırdığı ifade edildi.

BOE gözüne Apple’ı kestirmiş gibi duruyor. Apple’ın da OLED erkana geçmesi diğer telefon üreticilerini de bu yönde itecek ciddi bir kuvvet olacak. Bu durumda OLED ekranları yıllarca göreceğimizi tahmin etmek hatalı olmazdı.

Gel gelelim neden bu Apple kullanmayan kişileri ilgilendirsin. Bu durumda eğer bir iPhone kullanıcısı değilseniz bile, Apple sayesinde gelecekte kullanacağınız akıllı telefonlar yüksek kalite OLED teknolojisine sahip olacak.

Basitçe anlatmak gerekirse Apple gelecekte üreteceği cihazlarda da muhtemelen OLED ekranlar kullanacak. Bu durumda diğer üreticileri OLED ekrana yönlendirecek. OLED ekranlara arz artıkça talepte artacak ve bu durumda teknolojinin maliyetleri de düşecek.

Bunun için Apple’a teşekkür etmeliyiz.

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...