Yeni sızıntıya göre OLED ekran kalacak ama kavisli olmayacak

Apple’dan nefret ediyor olsanız bile bu sefer sevindirecek

iPhone 8 ile OLED ekranlar iPhone tarihinde bir ilk olacak. Ve bu OLED ekranların üreticisi ise Samsung. Ama Apple bu “problemi” çözmenin peşinde. Bunun sebebi de Samsung’un Apple’ın bütün ihtiyaçlarını karşılayamayacak olması.

Konuyla ilgili yayınlanan haberlere göre Samsung ve LG gibi büyük OLED üreticileri Apple’ın LCD ekrandan OLED’e dönmesiyle yeni teknoloji ekranlara ciddi anlamda yatırım yapmaya başladı. Şimdi bu listeye Çinli BOE Technology Group Co.’da eklendi.

BOE, Apple’a denemesi için çoktan OLED ekranlar gönderdi. Ama bu ekranların yeni nesil iPhonelarda kullanılıp kullanılmayacağı şimdilik muamma.

BOE markası Çin’in en büyük ekran üreticisi pozisyonunda. Bununla birlikte teknoloji devinin Sichuan bölgesinde kurmayı planladığı iki AMOLED fabrikası için $14.5 milyar sermaye ayırdığı ifade edildi.

BOE gözüne Apple’ı kestirmiş gibi duruyor. Apple’ın da OLED erkana geçmesi diğer telefon üreticilerini de bu yönde itecek ciddi bir kuvvet olacak. Bu durumda OLED ekranları yıllarca göreceğimizi tahmin etmek hatalı olmazdı.

Gel gelelim neden bu Apple kullanmayan kişileri ilgilendirsin. Bu durumda eğer bir iPhone kullanıcısı değilseniz bile, Apple sayesinde gelecekte kullanacağınız akıllı telefonlar yüksek kalite OLED teknolojisine sahip olacak.

OKU ►  Havelsan, Katar ordusu için bir AW139 tam uçuş simülatörü kurdu.

Basitçe anlatmak gerekirse Apple gelecekte üreteceği cihazlarda da muhtemelen OLED ekranlar kullanacak. Bu durumda diğer üreticileri OLED ekrana yönlendirecek. OLED ekranlara arz artıkça talepte artacak ve bu durumda teknolojinin maliyetleri de düşecek.

Bunun için Apple’a teşekkür etmeliyiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here