Playstation Now’ı sadece Playstation 4 ve PC destekleyecek

Playstation Now’ı sadece Playstation 4 ve PC destekleyecek

Eğer bir Playstation Now kullanıcıysanız ama Playstation 4 sahibi değilseniz size kötü bir haberimiz var. Zira Playstation Now’a üyeliğinizi iptal etseniz iyi olur çünkü bulut oyunculuk servisi PS4 ve PC haricindeki bütün platformlardan geri çekiliyor.

Önümdeki Ağustos ayının 15’nden itibaren Playstation Now servisi, Playstation 3, PS Vita, Playstation TV ile birlikte bütün Sony Bravia TVler, bütün Sony Blu-ray oynatıcılar ve bütün Samsung Smart TV’lerden kaldırılıyor. Kaldırma kararını alan Sony’nin kararla ilgili yaptığı açıklamada, Playstation Now’u kullanacak diğer iki cihazda eskisinden de daha iyi bir servis sağlanabileceği belirtildi.

Bu kararı geliştiriciler açısından baktığımız zaman mantıklı gelebilir. Zira bu kadar farklı platforma bir ürün çıkarmak için gereken alt yapı çalışmasıda bir o kadar zor olmalı. Ürünün çıkacağı platformu ikiye indirerek Sony çok daha odaklanmış bir ürün ortaya çıkarmayı hedefliyor.

OKU ►  Playstation 4'e nasıl mouse ve klavye bağlanılır?

Bunlarla birlikte Playstation Now gibi bir uygulamayı kaybetmek de birçok kullanıcı için üzücü olacak. PS3 oyunlarını Vita üzerinden oynamaya alışan oyuncular başta olmak üzere artık bu oyunlara sadece Playstation 4 sahibiyseniz ulaşabileceksiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here