Sony Playstation Now’ın desteklerini geri çekiyor

Date:

Playstation Now’ı sadece Playstation 4 ve PC destekleyecek

Eğer bir Playstation Now kullanıcıysanız ama Playstation 4 sahibi değilseniz size kötü bir haberimiz var. Zira Playstation Now’a üyeliğinizi iptal etseniz iyi olur çünkü bulut oyunculuk servisi PS4 ve PC haricindeki bütün platformlardan geri çekiliyor.

Önümdeki Ağustos ayının 15’nden itibaren Playstation Now servisi, Playstation 3, PS Vita, Playstation TV ile birlikte bütün Sony Bravia TVler, bütün Sony Blu-ray oynatıcılar ve bütün Samsung Smart TV’lerden kaldırılıyor. Kaldırma kararını alan Sony’nin kararla ilgili yaptığı açıklamada, Playstation Now’u kullanacak diğer iki cihazda eskisinden de daha iyi bir servis sağlanabileceği belirtildi.

Bu kararı geliştiriciler açısından baktığımız zaman mantıklı gelebilir. Zira bu kadar farklı platforma bir ürün çıkarmak için gereken alt yapı çalışmasıda bir o kadar zor olmalı. Ürünün çıkacağı platformu ikiye indirerek Sony çok daha odaklanmış bir ürün ortaya çıkarmayı hedefliyor.

[irp posts=”8014″ name=”Playstation 4’e nasıl mouse ve klavye bağlanılır?”]

Bunlarla birlikte Playstation Now gibi bir uygulamayı kaybetmek de birçok kullanıcı için üzücü olacak. PS3 oyunlarını Vita üzerinden oynamaya alışan oyuncular başta olmak üzere artık bu oyunlara sadece Playstation 4 sahibiyseniz ulaşabileceksiniz.

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...