iPhone 8 kablosuz şarj özelliğiyle geliyor.

2017’de piyasa çıkması beklenen iPhone 8’in bu özelliği opsiyonel olabilir.

KGI Güvenlikte çalışan Apple analisti Ming-Chi Kuo’nun verdiği habere göre, 2017’de piyasaya çıkması beklenen iPhone 8’e kablosuz şarj özelliğini entegre edebilmek için Apple çok agresif bir çalışma yürütüyor. 2017’de piyasa çıkması beklenen iPhone 8’in bu özelliği opsiyonel olabilir.

iPhone 8 kullanıcıları, Apple saatlerin şarj etme özelliğine çok benzer bir şekilde, endüktif bir ped yardımıyla bu özelliği kullanabilecekler.

2017’de piyasa çıkması beklenen iPhone 8’in bu özelliği opsiyonel olabilir.

Plastik ve metal gövdeli bir çok android telefon zaten bu özelliği kullanabiliyorlar ancak cam gövde olması beklenen iPhone 8 bu konuda bir ilke imza atmış olacak. Bu yeni şarj yöntemiyle hem hızlı şarj yapılabilecek hem de  frekans değişimlerinden etkilenilmeyecek.

Yeni telefonların OLED ekranlı ve telefonun kenarlarını da kaplaması planlanıyor. Normal ekran kullanımı 5.2 inç iken, kenardan kenara kullanım alanı ise 5.8 inç olacak.

KGI yetkililerinin “DEVRİMSEL” olarak niteledikleri OLED iPhone 8’in üretimini Foxconn yönetirken, kablosuz şarj özelliğini ise Pegatron üstlenmiş durumda.

OKU ►  Mac için Outlook’a Office 365’in özellikleri eklendi

KGI geçen hafta 5.2 inç OLED iPhone 8’in yanı sıra 4.7 ve 5.5 inçlik normal ekran olarak 2 ayrı modelin de birlikte 2017 sonlarında piyasaya çıkmasının beklendiğini duyumuştu.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox