iPhone 8’in bataryası çok daha büyük

Date:

Boyutu iPhone 7 ile aynı ama bataryası çok daha büyük

KGI’ın ünlü analisti Ming-Chi Kuo’nun yaptığı son açıklamalara göre, Apple’ın yeni çıkaracağı cep telefonu iPhone 8’in boyutları iPhone 7 ile aynı olacak. Buna rağmen yeni telefon 4.7 inç boyutu olan iPhone 7’den çok daha büyük bir bataryaya sahip olacak.

İddiaya göre iPhone 8’in bataryası 2700 mAH kapasitesiyle iPhone 7 Plus’la aynı gücü depolayabilecek. Standart bir iPhone 7’nin 1960 mAH olduğunu düşünürsek bu aynı boyuttaki bir telefon için çok ciddi bir gelişme.

Eğer KGI’ın iddiası doğruysa OLED ekran ile gelecek iPhone 8, batarya kapasitesini neredeyse 50% arttırmış olacak. Ekran boyutunun büyüdüğünü göz önünde bulundurursak yeni telefon eskisinden biraz daha fazla enerji tüketeceğini tahmin etmek de yanlış olmazdı.

Bundan önceki iddialara göre telefona gelen yeni OLED ekran iPhone’un neredeyse bütün ön yüzeyini kullanacak ve köşelerle alanını ziyan etmeyecek. Hatta bazı kaynaklar ekranın, telefonun kenarları bile kaplayabileceğini iddia etmişti.

KGI, Apple’ın batarya kapasitesini artırabilmesini, yeni kullanmaya başladığı PCB ana kartına bağladı. Yeni kartın daha küçük olması sayesinde, cihazın içerisinde daha fazla yer açılması sağlandığı ve bu alanın bataryanın boyutunu arttırmak için kullanıldığı ifade edildi. KGI’ın sağladığı diyaframda bulunan mavi büyük alanda bu gösterilmiş.

Yeni kullanılacak olan ana kartın maliyetinin de ciddi miktarda olacağı ifade edildi. Buna göre yeni ana kartın üretim maliyeti eski modellere göre 80% daha çok olacak. Buda iPhone 8’in fiyatının iPhone 7’nin çıkış fiyatından çok daha yüksek olacağının üzücü bir göstergesi.

Apple’ın üç tane yeni model telefonunun ikisinin OLED ekranla gelmesi bekleniyor. iPhone 8’in ise Apple tarafından Nisan ayında resmen duyurulması bekleniyor.

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...