iPhone’unuzun çökmesini istemiyorsanız, bu videoyu oynatmayın.

iPhone’u olanlar bu virüse dikkat !!!

Eğer bu 5 saniyelik videoyu  IOS işletim sistemine sahip olan cihazlarda oynatırsanız, cihazınızı tamamen kilitliyor ve herhangi bir işlem yapmanıza izin vermiyor.

Söz konusu MP4 linke tıklanınca iPhone, cihazlar kilitleniyor. Çin merkezli Miaopai videoları iPhone’larda da sıkça seyredilen video paylaşım sitesi. Buradan gönderilen 5 saniyelik bir videoyu oynattığınız andan kısa bir süre sonra telefonunuz önce yavaşlıyor ve zamanla tamamen çöküyor.

İşte iPhone’unuzu çökerten o videonun görüntüsü:

Birçok kullanıcı telefonuna virüs bulaştığının farkında bile olmadan kullanmaya devam ediyor. Cünkü yavaşlamanın geçici olduğunu düşünüyor. Ancak telefondaki bu yavaşlama bir uygulamanın donması ya da eğer ana sayfada iseniz, siyah bir ekranda sürekli dönen yükleniyor ikonu ile son buluyor ve ne ile karşı karşıya olduğunuzu anlıyorsunuz.

Söz konusu MP4 linke tıklanınca iPhone, iPad veya iPod touch cihazlar aşırı yüklenerek ısınıyor, home tuşunun ve güç düğmesinin tamamen tepkisiz kalmasına sebebiyet veriyor.

OKU ►  Başarılı çocuk sahibi anne babaların 3 özelliği

Söz konusu MP4 linke tıklanınca iPhone, cihazlar kilitleniyor.

Bundan kurtulmanın tek yolu telefonu aşağıda belirttiğimiz şekilde resetlemek.

Eğer zaten videoyu oynatmış ve telefonunuz kilitlenmişse, üzülmenize gerek yok, neyseki iPhone’u kurtarmak için oldukça basit bir çözüm var.

OKU ►  Mesajlaşma uygulaması Signal Amerikan Senatosunun onayını aldı

Apple logosu görünene kadar home tuşuna ve açma kapama tuşuna aynı anda basılı tutun. Eğer iPhone 7 kullanıyorsanız, aynı anda açma kapama ve ses kısma tuşuna basarak bu işlemi yapabilirsiniz.
Apple logosu göründüğünde tuşlardan elinizi çekmeniz yeterli. Telefon eski haline dönecektir.

Size tavsiyemiz telefonunuzun yedeğini her zaman almanız, bu tarz beklenmedik durumlarda bilgilerinizi tamamen kaybedebilirsiniz. Eğer yedek almadıysanız sizin için çok sıkıntılı bir durum olur.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox