Facebook yorumlarda ‘GIF’ paylaşmayı test ediyor

Facebook’un yeni uygulamasıyla profilinizle iş başvuruları yapabileceksiniz

Facebook, artık sadece ofiste vakit geçirmenizi sağlayan bir araç olmaktan çıkıyor. Facebook’a gelen yeni özellikle kendinize yeni bir iş bulabilirsiniz.

Sosyal medya devinin bu sefer yaptığı yenilik, iş aramak konusunda oldu. Yeni geliştirdiği servis sayesinde Facebook üzerinden bir kariyer sitesi gibi iş başvurusunda bulunabileceksiniz yada iş verenseniz kendinize çalışacak eleman arayabileceksiniz.

LinkedIn gibi sitelere rekabet etmeyi planlayan Facebook’un ilk bakışta biraz arka planda kalacağını düşünseniz bile onun bir avantajı var. Bu da rakiplerinin tamamen profesyonel hayata dayanan profillerinin aksine Facebook’ta sosyal geçmişin de bulunuyor olması. Bu sayede iş verenler alacakları çalışanları çok daha iyi seçebilecekler. Çünkü onların sosyal geçmişlerine de ulaşabilecekler.

Bu sayede Facebook’un 1.2 milyar günlük kullanıcısının, tatil fotoğrafı paylaşmak, kedi videoları izlemek ve politik tartışmalara girmekten çok daha faydalı şeyler yapabileceği bir platform oluşmuş olacak.

Facebook, kariyer merkezli servisinin temelinde basitliğin yattığını ifade etti. “Yeni bir iş imkanı günlük akışınız içerisinde gözükebilecek. Bununla birlikte bulunduğunuz sektörle ilgili bilgilere de ulaşmak artık çok kolay olacak” şeklinde açıklama yapan Facebook, “iş arayanlar isterse, ‘Şimdi Başvur’ seçeneğini seçerek birkaç saniye içerisinde yeni bir işe başvurabilecek” dedi.

OKU ►  Kimler neden kan veremez?

Yeni servis şimdilik sadece ABD ve Kanada ülkelerinde kullanılabiliyor ve henüz deneme sürümünde. Umarız en kısa zamanda ülkemize de gelir. Kim bilir belki de bir sonraki kedi videosunun arasında yeni bir işiniz olur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here