İşe başvurmak için yeni platform: Facebook

Date:

Facebook’un yeni uygulamasıyla profilinizle iş başvuruları yapabileceksiniz

Facebook, artık sadece ofiste vakit geçirmenizi sağlayan bir araç olmaktan çıkıyor. Facebook’a gelen yeni özellikle kendinize yeni bir iş bulabilirsiniz.

Sosyal medya devinin bu sefer yaptığı yenilik, iş aramak konusunda oldu. Yeni geliştirdiği servis sayesinde Facebook üzerinden bir kariyer sitesi gibi iş başvurusunda bulunabileceksiniz yada iş verenseniz kendinize çalışacak eleman arayabileceksiniz.

LinkedIn gibi sitelere rekabet etmeyi planlayan Facebook’un ilk bakışta biraz arka planda kalacağını düşünseniz bile onun bir avantajı var. Bu da rakiplerinin tamamen profesyonel hayata dayanan profillerinin aksine Facebook’ta sosyal geçmişin de bulunuyor olması. Bu sayede iş verenler alacakları çalışanları çok daha iyi seçebilecekler. Çünkü onların sosyal geçmişlerine de ulaşabilecekler.

Bu sayede Facebook’un 1.2 milyar günlük kullanıcısının, tatil fotoğrafı paylaşmak, kedi videoları izlemek ve politik tartışmalara girmekten çok daha faydalı şeyler yapabileceği bir platform oluşmuş olacak.

Facebook, kariyer merkezli servisinin temelinde basitliğin yattığını ifade etti. “Yeni bir iş imkanı günlük akışınız içerisinde gözükebilecek. Bununla birlikte bulunduğunuz sektörle ilgili bilgilere de ulaşmak artık çok kolay olacak” şeklinde açıklama yapan Facebook, “iş arayanlar isterse, ‘Şimdi Başvur’ seçeneğini seçerek birkaç saniye içerisinde yeni bir işe başvurabilecek” dedi.

Yeni servis şimdilik sadece ABD ve Kanada ülkelerinde kullanılabiliyor ve henüz deneme sürümünde. Umarız en kısa zamanda ülkemize de gelir. Kim bilir belki de bir sonraki kedi videosunun arasında yeni bir işiniz olur.

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...