İşte Samsung Galaxy S8’in ilk fotoğrafı

Sonunda Samsung’un beklenen telefonu Galaxy S8’in neye benzediğini gördük

Venture Beat yaptığı açıklamaya göre Samsung Galaxy S8 Mart ayının 29’unda resmen gözler önüne serilecek. Raporda aynı zamanda Samsung Galaxy S8’in ilk fotoğrafı da yayınlandı. Yeni telefonun arkası geçen yıl çıkan Galaxy S7’ye (parmak izi okuyucu hariç) ciddi manada benzerlik gösteriyor. Ama cihazın ön yüzü Samsung’un görmeye alıştığımız dizaynından bayağı farklılık gösteriyor. Yeni fotoğrafa göre Samsung’un standardı Home tuşuna elveda diyoruz. Bunun yerine köşeden köşeye gelen kavisli bir ekran bulunuyor. Samsung’un yeni cihazı Galaxy S8’i Nisan ayının 21.de tüketiciye sunacağının da altı çizildi.

İşte Samsung Galaxy S8’in ilk fotoğrafı

En büyük ekran

Venture Beat’ın raporuna göre Galaxy S8’in iki farklı ekran boyutuna sahip modeli olacak. Biri 5.8 diğeri 6.2 inch. Buda S8’i, Samsung’un geçen sene çıkan amiral gemisi Note 7’nin 5.7 inchlik ekranından daha büyük olması demek. Yeni ekranın pek alışılmadık 18.5:9 görüntü oranı olacağının da altı çizildi. Raporda, yeni telefonun eldeki hissiyatının geçen sene çıkan Galaxy S7 ve S7 Edge ile aşağı yukarı aynı olacağı ifade edildi.

OKU ►  Japonya, 9 Haziran'da dronlar ve kendi kendine çalışan kamyonlar için strateji hazırladı
OKU ►  Twitter’ın gece modu Android için artık otomatik

Raporlara göre telefonun teknik özellikleri şöyle olacak;

Ekran: 5.8-inch yada 6.2-inch QHD AMOLED ekran

Kameralar:12-megapiksel f/1.7 arka kamera, 8-megapiksel f/1.7 ön kamera

İşlemci: Snapdragon 835 yada Samsung Exynos (pazara göre değişecek)

Depolama: 64GB – microSD desteği

Hafıza(RAM): 4GB

Batarya: 3000 mAh (5.8 inch modeli) – 3500 (6.2 inch modeli)

Diğer: Kulaklık girişi, USB Type-C, Suya dayanıklı

Bilgisayar gibi de çalışacak

Samsung’un Windows Continuum’a benzeyen bir özelliği de Galaxy S8’e ekleyeceği ifade edildi. Buna göre S8 bir HDMI konsoluna bağlanarak bilgisayar gibi işlem görebilecek. Ayrıca telefonun sadece kendisine atanmış bir akıllı asistan butonuna sahip olacağı da gelen söylentiler arasında. İddiaya göre bu asistanın ismi Bixby olacak ve rakiplerine göre çok daha komplike görevler yapabilecek. S8 yeni gelecek bir şey de USB-C jakı. Şunun da altını çizelim Galaxy S8 kulaklık jakına da sahip olacak.

Telefonun kameraları geçen seneki modelden donanımsal farklılık göstermeyecek ama yeni bir yazılımla gelecekler. Ve ilk defa Note 7’de bulunan göz tarama özelliğide Galaxy S8’de bulunacak. Samsung Galaxy S8’in fiyatının S7’nin çıkış fiyatından daha pahalı olacağı dedikodular arasında. Bundan emin olmamız için New York şehrinde Mart ayında yapılacak “Unpacked” etkinliğini beklememiz gerekecek. Çünkü Samsung Galaxy S8’in resmen bu etkinlikte tanıtılması bekleniyor.

OKU ►  Samsung Galaxy Note 4 güncelleme aldı

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox