Kanye West, Twitter ve Instagram

İyi sallardı kendileri

Kanye West, Twitter ve Instagram hesaplarını sildiği için insanlar heyecana kapıldılar. Beklendiği üzere yapımcı, rap’çi ve tasarımcı olan Kanye’nin neden sosyal medya sayfalarını kapatmaya karar verdiğine dair bir açıklama yapılmadı fakat bunun sinsi bir pazarlama planının parçası olduğu ortaya çıkarsa, şaşırmayın. Eşi Kim Kardashian dün kocasıyla birlikte ‘Çocuk Ürünleri’ adlı çocuk giyimine dönük bir ürün zinciri üzerinde çalıştıklarını açıklamıştı. Bu nedenle Kanye’nin zamanlamasının bu konuyla bir ilgisi olabilir.

Tabii ki bütünüyle alakasız bir başka şey de olabilir. Geçtiğimiz yıl sonlarında yaşadığı geçici psikoz nedeniyle hastaneye kaldırılan West, Saint Pablo turundaki 23 buluşmasını iptal etmek zorunda kalmıştı. Zaman içerisinde tüm zamanların en iyi (belki de en berbat) Twitter sallamalarını yapmış, hatta bir keresinde ‘Kayıt Akademisi’nin kendisine yılın albümü ödülü sözünü vermediği sürece Grammy Ödülleri törenine katılmayacağını söylemişti.

Kanye’nin hep Twitter ya da Instagram bağımlısı olmadığını belirtmekte fayda var. 2009 yılında açmış olduğu ve şu anda çalışmayan blog sayfasında (KanyeUniverseCity) ‘Saçma Twitter hesabım yok çünkü zamanımın çoğunu üretken olmakla geçiriyorum’ demişti. Sahil kenarında uzanarak güneşleniyor olsam dahi Twitter hakkında tek kelime etmezdim diye de eklemişti. Kanye Instagram için 2013 yılında ‘INSTAGRAM HESABIM YOK’ diye tweet atmıştı. Fakat nihayetinde geçen Eylül ayında teslim bayrağını çekmişti. Bakalım geri dönmesi ne kadar sürecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here