Klasik bulmaca oyunu “Myst” Android’e geliyor

Bulmaca oyunu severler artık Myst’i Android telefonlarında oynayabilecek

Bulmaca oyunu denildiğinde ilk akla gelen oyunların başında gelen Myst’i fazla tanıtmaya gerek yok. Klasik bulmaca oyunu 1993 yılında ilk çıktığında oyun dünyasında çok ses getirmişti. Orijinal oyunu Macintosh’a çıkan Myst şimdi Android işletim sistemine geldi.

Oyunu Andoid platformuna portlayan firma Noodlecake stüdyosu. Noodlecake oyunu çıkarırken isminde de ufak bir oynama yapmış. Oyunun yeni sürümünün ismi realMyst yani gerçek Myst olmuş. Stüdyo oyuna birçok da yenilik getirmiş. Bunlardan bazıları dinamik çevre, oyunun içinde yer alan bir yardım kılavuzu ve kaldığınız yerleri kaydetmeye yarayan “bookmark” noktaları.

Dokunmatik ekran mı? Oyuncu kolu mu?

Tabiki oyunu oynamak için ya dokunmatik ekran kontrollerine alışacaksınız ya da Bluetoothla bağlanan bir oyuncu kolu kullanacaksınız. Bunların dışında oyun bildiğimiz Myst. O tanınmış adası ve aldatıcı bulmacalarıyla oyunu oynarken yıllar önce nasıl çözdüğünü hatırlamaya çalışacaksınız.

Birçok platforma taşındı

Myst çıktığı günden beri neredeyse bütün platformlarda çıktı. İlk önce orijinal Playstation’a taşınan oyun sonra Sega Saturn ve Nintendo DS gibi platformlarda da oynanabildi. Bunun önemli bir sebebi var. 2002 yılında The Sims tarafından geçilene kadar Myst tarihteki en çok satan bilgisayar oyunu olma ünvanına sahip bir yapıttı. iOS platformunda 2009’dan beri bulunan Myst, ilk defa Android kullanıcılarının karşısına çıkacak.

OKU ►  Xbox ‘Bahar İndirimi’ ile 400 oyun indirimde
OKU ►  Gelecek Halo oyunları yine bölünmüş ekranlı multiplayer özelliği içerecek

Oyun Google Play Store’da 6,99$’a satılacak. Ama oyunun içerişinde her hangi bir oyuniçi satın olma olmayacak.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox