Ralli Simülasyonu DiRT 4’ün ilk videosu yayınlandı

Date:

Atmosferik ve gerçekçi bir Ralli ortamına hazır mısınız?

Ralli sevenler bilirler. Motor sporları arasında en zor olanı rallidir. Toprak ve engebeli yollarda, çok yüksek hızlarda imkansız manevralar yapmayı gerektirir. Tecrübesiz bir sürücü için bu tip bir ortam tahayyül edilemeyecek kadar tehlikeli olabilir. İşte bu ortamı Ralli Similasyonu DiRT 4 ile evinize taşıyabilirsiniz.

Sevenlerinin heyecanla beklediği oyunun ilk tanıtım videosu yayınlandı. Yapımcılığını Codemasters’ın üstlendiği DiRT 4, araba yarışı oyunlarındaki eksiği tamamlamaya geliyor. Son zamanlarda eksikliğini yaşadığımız yarış türüne simülasyon olarak gelen DiRT 4, tahmin ettiğinizden çok daha zor bir oyun olacak.

Simülasyon türünün hakkını vermesi beklenen DiRT 4 bunu herşeyi daha da artırarak başaracak. Daha çok araç, daha çok parkur ve daha çok özellik eklenecek oyuna kontroller de çok gerçekçi olacak.

Amaç Ralli sporunun popülerleşmesi

Oyunun tasarımcısı Paul Coleman Londra’da yaptığı açıklamalarda, “bendeniz çok büyük bir ralli severim. Ve rallinin en az Formula One kadar popüleri bir motor sporu olmasını istiyorum. Bu yüzden yapmamız gereken şey rallinin ne kadar eğlenceli bir spor olduğunu göstermek. Bunun içinse yapabileceğimiz en önemli şey eğlenceli bir oyun yapmak” dedi. Coleman, bu sayede insanların birinci elden ralliyi tecrübe edebileceklerinin altını çizdi.

Farklı oyuncu tipine göre farklı modlar

Dirt 4’ün dört farklı modu olacak. Bunlar Gamer (oyuncu), Races (yarışçı) Pro (profesyonel) ve Fearless (korkusuz). Her bir oyun modunun farklı zorluk seviyeleri, farklı destek tipleri ve farklı yapay zeka seviyeleri olacak. Ayrıca her oyun modu istenildiği gibi özelleştirilebilecek.

Oyunda ABS den anti patinaj sistemine her şey gerçekçi olacak. Bir simülasyonun olması gerektiği gibi oyuncular her türlü detayı kontrol edebilecek. Mesela çekiş kontrol sistemini yarışacağınız piste kullanmak istemiyorsanız kapatabileceksiniz. Eğer açmak isterseniz sadece bir tuşa basmak yeterli olacak.

Herkese göre oyun tecrübesi

Codemasters firması oyunu tamamen sevenleri düşünerek yaptıklarını ifade etti. “Zoru seven oyuncular için çok daha hızlı, çok daha uzun ve çok daha teknik parkurlarımız olacak” diyen Coleman, “Daha kolay oyun deneyimi isteyenler içinde daha kolay ve teknik bilgi istemeyen pistlerin de olacak” dedi.

DiRT 4’ün Windows, Xbox One ve Playstation platformlarına Haziran ayının başlarında çıkması bekleniyor.

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...