Serinin son oyunu GTR 2’den tam 12 yıl sonra çıkmış olacak

Serinin son oyunu GTR 2’den tam 12 yıl sonra çıkmış olacak

Yarış oyunu sevenlerin favorileri arasında yer alan GTR tam 12 yıl aradan sonra oyuncularla buluşacak.

Araba yarışı sevenlere müjde gibi gelen haber Eurogamer sitesinden geldi. GTR 3 bilgisayar, PlayStation 4 ve Xbox One platformlarına çıkacak. Bu duyuru oyunu sevenleri hem sürprize uğrattı hem de mutlu etti.

Herkese hitap eden oynanış

Oyunun yapımcılığını üstlenen SimBin Studios UK’in CEO’su Chris Speed, “oyun tam bir simülasyon olacak” dedi. Bununla birlikte oyunun konsollarda başarılı olabilmesi için “her iki tarafa da hitap etmesi gerektiğini” vurguladı. Speed, yeni çıkan F1 oyunlarını örnek göstererek, hem “sert yarışçılar” hem de “sıradan oyunculara” hitap edebildiğini ifade etti.

Hava durumu sürüşü etkileyecek

Henüz gelişim aşamasının ilk aylarında olan GTR 3, Unreal 4 oyun motorunu kullanacak. Speed Race Department’a yaptığı açıklamada Chris Speed, GTR 3’ün gündüz gece döngüsü, dinamik atmosfer ve araç hasarı özelliklerine sahip olacağını belirtti. Açıklamaya göre hava durumu sürüş tecrübesini de etkileyecek. Dinamik su hareketleri sayesinde yağmur suları gerçek zamanlı olarak yolda birikme yapacak, bu da araçların yol tutuşunu etkileyecek.

OKU ►  Firefox Multi-Process modu yakında geliyor

Oyunun 2018 yılı içerisinde çıkacağı bilgisinin dışında pek fazla bilgimiz yok. Oyunun dağıtıcılığını kimin yapacağına dair de henüz bir bilgi yok. Bununla birlikte GTR 2’nin devamının şuan geliştirilmekte olduğunu bilmek bile birçok oyuncuyu mutlu etmeye yeterli.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here