Nintendo: “Switch’e 2017 boyunca düzenli ve aralıksız yeni oyun gelecek”

Date:

Nintendo’dan yeni konsolu Switch’in oyun sayısının az olduğu iddialarına cevap

Nintendo yeni konsolu Switch’i tanıtarak bir çok sevenini mutlu etmişti. Alıştığımız konsol üstü cihazlardan fazlası olan Switch’in en büyük özelliği istenildiğinde taşınabilir bir oyun cihazına dönüşebilmesi. Ama Switch’in eleştiri aldığı önemli bir konu var. Buda cihaza geleceği duyurulan oyunların çok az sayıda olması.

Oyuncular genelde oynayamayacakları kadar oyun alıp sonra sevdikleri bir iki tanesini oynarlar. Ama Bu durum Switch için geçerli olmayabilir. Birçok eleştirmen ve oyun yazarının ortak noktada buluştuğu bir şey var ki oda Switch’e ilk etapta gelecek oyunların çok az olması.

Bu eleştirilerin endüstri içerisinde yayılması üzerine Nintendo’nun başkanı Tatsumi Kimishima konuyla ilgili açıklama yaptı. Kimishima bu hafta yaptığı bilanço toplantısında, “Bazı kişiler (Switch’e) çıkacak oyunların az olduğunu ifade etti” dedi ve açıklamasını, “Bizim planımız bir seferde değil yıl boyunca oyunlarımızı yayınlamak. Bu sayede Switch’e 2017 yılı boyunca düzenli ve aralıksız olarak yeni oyun gelmesini sağlayacağız. Böylelikle tüketicinin yeni sistemimizi daha çok kullanmasını hedefliyoruz. Bu sayede Switch’in dinamik ve aktif kalmasını sağlayacağız. Buda daha çok satış yapılacağı anlamına geliyor” diyerek bitirdi.

İşin aslı Nintendo bu tekniği ilk kez uygulamıyor. Nintendo’nun eski başkanı Satoru Iwata’da 2012 yılında Wii U konsolu için aynı şeyleri söylemişti. Iwata, “Nintendo cihazlarını ilk kez piyasaya sürdüğünde çok fazla oyun yayınlıyor. Buda daha sonra yeni oyun eksikliğine neden oluyor. Wii U’da bunun olmamasına dikkat edeceğiz” demişti.

Ne yazık ki işler pek de Nintendo’nun istediği gibi olmamıştı. Wii U’nın çıkmasıyla gelmesi beklenen oyunlar ertelenmişti. Bunun sonucunda da Wii U’nun satışları beklenen çok altında kalmıştı. Bilindiği gibi Wii U’nun üretimi durduruldu.

Şuanda Nintendo Switch’le beklenen olumlu tepkileri alıyor gibi duruyor. Eğer Nintendo geçmişinde yaptığı hataları tekrarlamazsa bu jenerasyonda başarılı bir oyun konsoluna imza atmış olabilir.

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...