Samsun çalışanı, çaldığı Samsung telefonlarıyla kumar borcunu ödedi

Firmanın başkan yardımcısı Lee Jae-yong rüşvet verdiği gerekçesiyle tutuklanmıştı

Cuma sabahı Samsung Electronics’in başkan yardımcısı Lee Jae-yong’un rüşvet vermek ve yolsuzluk gibi suçlardan tutuklanması, firmanın geleceği konusunda soru işaretlerine sebep oldu. Ama uzmanlar bu durumun yüksek hacimli elektronik alet işlerine direk etkisi olmayacağını ifade etti. Bunun içerisinde akıllı telefon endüstrisi de var.

Konuyla ilgili açıklama yapan IDC’den Bryan Ma, “Samsung Electronics’in işlerinde pek bir sekme olacağını zannetmiyorum. Çünkü yöneticiler ve operasyon takımları yerli yerinde duruyor” şeklinde konuştu. Bununla birlikte Ma, ticaretin daha çok piyasadaki atmosferle ve arz-talep ile ilgili olduğunu vurguladı.

Moor Insights & Strategy’nin önde gelen analistlerinden olan Patrick Moorhead ise CNBC’ye yaptığı açıklamada, Lee’nin firmanın global yüzü olmadığını hatırlattı ve “kısa süreli bir etki olacağını zannetmiyorum” dedi.

Uzun soluklu olaraksa işler biraz farklı gidebilir. Ma konuyla ilgili, “Tutuklamanın etkileri uzun soluklu belli olabilir. Çünkü uzun soluklu baktığınız zaman, stratejik izlenecek yol ve yönetici planlamaları işin içine giriyor” dedi.

OKU ►  Samsung'a rüşvet şoku!

Lee’nin tutuklanmasıyla Samsung markası kendisini yeni bir krizin daha içerisinde bulmuş oldu. Geçen sene çok ısınarak patlayan Galaxy Note 7 akıllı telefon krizinden sonra cihazların tam 3 milyon adeti geri çağırılmıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here