Lee’nin tutuklanması Samsung’un telefon işlerini etkilemeyecek

Date:

Firmanın başkan yardımcısı Lee Jae-yong rüşvet verdiği gerekçesiyle tutuklanmıştı

Cuma sabahı Samsung Electronics’in başkan yardımcısı Lee Jae-yong’un rüşvet vermek ve yolsuzluk gibi suçlardan tutuklanması, firmanın geleceği konusunda soru işaretlerine sebep oldu. Ama uzmanlar bu durumun yüksek hacimli elektronik alet işlerine direk etkisi olmayacağını ifade etti. Bunun içerisinde akıllı telefon endüstrisi de var.

Konuyla ilgili açıklama yapan IDC’den Bryan Ma, “Samsung Electronics’in işlerinde pek bir sekme olacağını zannetmiyorum. Çünkü yöneticiler ve operasyon takımları yerli yerinde duruyor” şeklinde konuştu. Bununla birlikte Ma, ticaretin daha çok piyasadaki atmosferle ve arz-talep ile ilgili olduğunu vurguladı.

Moor Insights & Strategy’nin önde gelen analistlerinden olan Patrick Moorhead ise CNBC’ye yaptığı açıklamada, Lee’nin firmanın global yüzü olmadığını hatırlattı ve “kısa süreli bir etki olacağını zannetmiyorum” dedi.

Uzun soluklu olaraksa işler biraz farklı gidebilir. Ma konuyla ilgili, “Tutuklamanın etkileri uzun soluklu belli olabilir. Çünkü uzun soluklu baktığınız zaman, stratejik izlenecek yol ve yönetici planlamaları işin içine giriyor” dedi.

[irp posts=”8222″ name=”Samsung’a rüşvet şoku!”]

Lee’nin tutuklanmasıyla Samsung markası kendisini yeni bir krizin daha içerisinde bulmuş oldu. Geçen sene çok ısınarak patlayan Galaxy Note 7 akıllı telefon krizinden sonra cihazların tam 3 milyon adeti geri çağırılmıştı.

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...