Facebook’un yeni hedefi ‘Dünya barışını sağlamak’

Date:

Politik tartışmalar ve arkadaşlıktan çıkarmaların arttığı günlerde Zuckerberg’in yeni bir planı var

Facebook, neredeyse 13 yıldır insanların online ortamda birbirleriyle bağ kurmasını sağlıyor. Şimdi CEO Mark Zuckerberg’in yeni ve daha büyük bir planı var.

Facebook global camiasını genişletecek

“Öyle bir zamandayız ki insanlar dünyaya nasıl daha pozitif bir etki bırakabileceklerini arar hale geldi” diye blog notu yazan Zuckerberg, “istediğimiz dünyayı hemen oluşturacak güce sahip olamayabiliriz ama uzun soluklu bir fark sağlamak için birşeyler yapmaya bugünden başlamamız lazım. Bu yüzden Facebook’ta global bir camia oluşturmak için sosyal altyapı geliştiriyoruz” dedi.

Bu şekilde Zuckerberg, dünyadaki en büyük sosyal networkü oluşturarak dünyadanın her yerindeki insanları ortak gruplar ve camilar kurmaya çağırdı. Bu camiarlar kriz zamanında birbirlerine yardım edecek insanlardan oluşacak.

“Bugün belki de sorulması gereken en önemli soruyu soruyorum. Olmasını istediğimiz dünyayı kurmak için ne yapıyoruz?” diye yazan Zuckerberg, “en büyük fırsatımız global oluşumuz. Önümüzdeki en büyük engel ise global olarak hareket edemememiz” şeklinde konuştu.

“Zuckerberg bunu kesinlikle umursuyor. Tabi bu işleri için de iyi bir şey” diyen Technology Business Research analisti Ezra Gottheil, “Bunlar iyi konular hem de işler için de iyi. Eğer Facebook’a girdiğinizde kendini kötüden çok iyi hissederseniz siteye daha çok girersiniz” şeklinde konuştu

Facebook’un savaştığı en önemli problemlerden biriside son zamanlarda artan sosyal medyadaki olumsuz tutum. Özellikle ABD’deki seçim döneminde başlayan olumsuz tutum. Facebook kullanıcılar platformu politik düşüncelerini paylaşmak için sıkça kullandı ve burada bazı kişileri rahatsız etti, arkadaşlar kaybedildi hatta bazısı kavgaya döndü.

İnsanların birbirini arkadaşlıktan çıkarması Facebook’un işleri için kötü bir durum. Bir kullanıcının ne kadar sosyal çevresi varsa o kadar siteyi kullanıyor ve paylaşımda bulunuyor. Sonuçta siteyi ne kadar kişi kullanırsa Facebook’ta o kadar para kazanır.

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...