Legion hacker grubu: Hint bankacılık sistemi kolaylıkla hacklenebilir

Date:

Hint bankacılık sistemi savunmasız, rahatlıkla hacklenebilir

Washington Post ile yaptıkları mülakatın ardından, kendilerini Legion diye adlandıran hacker grubu, bu kez de Factor Daily’e bilgi verdi. Amaçları ve gelecek hedefleri etrafında dönen son sohbet, röportajlarına benzemekle beraber, bu defa amaçları ve kiminle beraber oldukları hakkında daha geniş bir resim oluştu.

Son röportaja benzer şekilde Factor Daily de, güvenli bir sohbet platformu sağlayan messenger üzerinden hacker grubu ile iletişime geçti.

Bu yeni konuşmadan çıkan önemli ipuçlarından bazıları; Twitter’da kendilerinin olmadığı, Hint bankacılık sisteminin savunmasız olup, kolayca hacklenebileceği (ama onlar yapmayacak) ve bir sonraki hackleyecekleri sitenin sansad.nic.in olacağı ve tüm bilgilerin bir dökümünü paylaşacakları. Ayrıca onlar da, kendi dijital parası olması için #DigitalIndia’ya destek vereceğini belirttiler.

Hint bankacılık sistemi savunmasız, rahatlıkla hacklenebilir

Gruba göre, sansad.nic.in’in hacklenmesi, bu süreçte birkaç masumu zedeleyecek olsa bile, bir sürü “büyük balık” yakalanmasına imkan sağlayacak.

Birkaç sorudan sonra, grup ayrıca, Hint pasaportlarının olmadığını ve Hint kökenli olmadıklarını da itiraf etti. Ayrıca, ne kadar çok paraları olduğu ve eğer isterlerse herhangi bir şirketi ele geçirebilecekleri konusunda da övünmeyi ihmal etmedi.

Bildirdiklerine göre, hack grubu Legion on yıldır bu işlere çaba harcıyor. Grup birden fazla uluslararası kurum tarafından da aranır hale gelmiş.

İşin sadedi, Apollo hakkında, veri dökümü bilgileri Hindistan’da kaosa neden olabileceği için ayrıntıları ortaya çıkarmadıklarını belirttiler. Konu NDTV sunucularının neden yalnızca belirli hesaplarının hacklendiğine gelince, grup onların kolay olduğunu ve ancak 30 saniye sürdüğünü aktardı. Grubun temsilcisinin NDTV muhabiri Barkha Dutt hakkında bolca yüksekten attığı da gözlerden kaçmadı.

Hint bankacılık sisteminin savunmasız olma konusunda, son yıllarda meydana gelen hack olaylarını da ele alırsak, bankaların müşterilerine yapılan ihlallerden asla söz etmediklerini gözlemleyebiliriz.

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...