Microsoft, Cortana’yı akıllı evinize de sokacak

Date:

Microsoft Cortana, akıllı evinizin ayrılmaz bir parçası olmak istiyor

Microsoft, “akıllı kişisel asistanı” Cortana’nın sadece telefonunuzda ya da bilgisayarınızda olmasını istemiyor, aynı zamanda onun akıllı evinizin de ayrılmaz bir parçası olmasını istiyor.

Şirketten May Ji, WinHEC’deki sunumunda Windows 10 işletim sisteminin güncellemesi Creators Update ile Cortana’nın ekranlı Windows 10 IoT Core aygıtlarında da yer alacağını açıkladı. Uzun menzilli ses tanıma özelliğiyle de birleşince sizin dijital yardımcıyı kullanmak için PC’lere yakın olmanız gerekmeyecek. Siz termostatınıza hava durumunu sorabilecek ya da buzdolabınız üzerinden takviminize randevu ekleyebileceksiniz.  Elbette bu kavramlar yeni değil ama Cortana, telefonunuz ve bilgisayarınızla çoğu akıllı ev aygıtıyla mümkün olmayacak düzeyde senkronizasyon sağlayacak.

Creators Update 2017 ilkbaharında gelecek. Cortana’lı cihazların sevkiyatı ise aynı zamanda gerçekleşmeyebilir. Üreticiler halen yeni Windows 10 sistemini ürünlerine entegre etmeye çalışıyor. Bu yüzden evinizde güncellemeler yapmanız birkaç ay gecikebilir. Böyle de olsa bu büyük bir adımdır. Çoğu akıllı ev cihazı ileri ses yardım sistemine doğrudan erişime sahip değil. Bu da bu teknolojiye büyük bir rağbet olacağını gösteriyor.

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...