Lenovo Pro Workstation Macbook Air kadar hafif

P320 Tiny yeni nesil konfigürasyon

Yeni nesil grafik chipleri ve işlemcileri sayesinde diz üstü bilgisayarlar gittikçe küçülüyorlar. Fakat küçülen sadece onlar değil. Lenovo, profesyonel ekran kartı ve Intel Core i7 chipiyle MacBook Air (1.3 kg) ağırlığındaki iş istasyonu P320 Tiny ’yi tanıttı. Cihaz Intel Core i7-7700T maksimum CPU, NVIDIA Quadro P600 ekran kartı, 32 GB’a kadar DDR4-2400 RAM ve 2TB maksimum hafızası ve bir çift M.2 SDD girişiyle kullanıcıları performans noktasında oldukça tatmin edecek.

Her ne kadar NVIDIA GTX 1080’in güçlü oyuncu grafik performansını sağlamayacak olsa da, bilinen 3D ve CAD programlarına daha iyi uyum sağlayacak profesyonel seviyede bir karta sahip olacak. Bir çok üst seviye diz üstü bilgisayarda olan cazip depolama alanı ve hafıza seçeneklerini dile getirmeye gerek yok.

Küçük ölçülerine rağmen (1.4 x 7.1 x 7.1 inch) P320 Tiny aynı zamanda şaşırtıcı sayıda porta da sahip. Altı adet USB 3.0, ön ses girişleri, gigabit Ethernet ve altı adet ekran girişi (dördü mini-DisplayPort, ikisi DisplayPort).

OKU ►  Google Drive dosya yedekleme ve senkronizasyon özelliği kazanıyor
OKU ►  İşte Samsung Galaxy S8’in ilk fotoğrafı

Bu denli ufak bir cihaz için bazı fedakarlıklarda bulunmak gerekiyor tabi. Bu nedenle olsa gerek güç kaynağı bilgisayarın arka bölümünde, tuğla gibi duruyor. Böyle de olsa masa üstü cihazda yer açılmış oluyor. Nispeten düşük fiyatıyla da FX, 3D ve CAD oryantasyonlu çalışmalar yapan, daha ucuz sanatsal iş istasyonları arayan firmalar için birincil seçenekler arasında yer alacak.

P320 Tiny’nin fiyatları 800$’dan başlıyor. En üst seviye konfigürasyonun fiyatı ise yaklaşık 1.500$ civarında olacak (i7-7700T, CPU, max 32GB RAM ve M.2 depolama alanı). Lenovo cihazın satışa sunulduğunu da sözlerine ekledi.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox