‘Lexus Tasarım Ödülleri’ Finalistleri açıklandı

Date:

Bu yıl beşinci kez gerçekleştirilen Lexus Tasarım Ödülleri finalistleri belli oldu

Daha iyi yarınlar için ilk kez 2013 yılında düzenlenen “Lexus Tasarım Ödülleri” yarışması bu yıl beşinci kez gerçekleştiriliyor. Lexus Tasarım Ödülleri yarışmasında, 2017 yılı için tema “Yet” olarak belirlenmişti ve katılımcılar, birbirinden ilginç tasarımlarla bu global yarışmaya katıldılar. Lexus’un ürün felsefesinin de temelini oluşturan “Yet” anlayışı ile zıtlıkların bir araya geldiğinde oluşturulan uyum anlatılıyor.

63 farklı ülkeden 1,152 başvuru arasından seçim yapan Lexus jürisi, 12 finalisti açıkladı. Zıtlıkları bir araya getiren tasarımlar, Lexus markası tarafından global olarak desteklenecek. 12 finalistin arasından dört adayın ise, gerçek prototipleri yapılacak. Yenilikçi ve dikkat çekici tasarımları bir araya getiren tasarımlarda, ilk dört aday önde gelen mimar ve tasarımcılardan danışmanlık alacak.

Finale kalan ve prototipi yapılacak 4 tasarımcının yaptıkları arasında “mobil yaşam için ama her şeye sahip bir kapsül”, “meyve ama müzik aleti olan bir nesne”, “ışık ve gölge”, “statik ama bakış açısına göre değişken olan bir yapı” gibi zıtlıklar bir arada bulunuyor.

Oluşturulacak dört prototip ise, Lexus Tasarım Ödülleri’nin bir parçası olarak Milano Tasarım Haftası’nda sergilenecek. Ayrıca burada diğer 8 finalistin tasarımları da yer alacak. Finalistler, uluslararası medya ve jürinin önüne çıkarak, Büyük Ödül için yarışacaklar. Milano Tasarım Haftası’ndaki organizasyon 3 Nisan tarihinde gerçekleştirilecek.

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...