Call of Duty oyunu İkinci Dünya Savaşı’na geri mi dönüyor?

Date:

Activision Call of Duty hayranlarını sevindirmeye hazırlanıyor

Activision’ın yakın zamanda açıkladığı üzere sıradaki Call of Duty oyunu, İkinci Dünya Savaşı zamanında geçecek gibi duruyor. Bu ihtimal güçlü,çünkü duyumlara göre yapılan yatırım toplantılarında yatırımcılara, yapımcılar Call of Duty serisini ‘köklerine’ döndürmek istediklerini söylemişler.

Sledgehammer Games’in bir sonraki Call of Duty oyununun oyuncuların talebini karşılayacak bir şekilde ‘geleneksel dövüş mekaniğine’ geri döneceği söyleniyor. Tabi bu bilgiler Activision’ın içerisinden alınan bilgiler.

Call of Duty: Infinite Warfare 2016 yılının sonlarında yayınlandı. Ancak oyunculardan beklenen ilgiyi,daha doğrusu geçmiş oyunlardaki ilgiyi görmedi. Hatta şuanda satışların iyi gitmesine rağmen, gelecekte geçen savaş oyunu kapsamında olan Treyarch’ın geliştirdiği Call of Duty: Black Ops 3 oyununun oyunculara verdiği etkiyi oyunculara vermiş gibi gözükmüyor. Ki kaldı ki şuanda Call of Duty oyunları genel anlamda oyuncuları hayal kırıklığına uğratmış durumda.

Şüphe yok ki İkinci Dünya Savaşı zamanına dönmek oyuncuların büyük bir kısmını sevindirecektir. Çünkü bir kaç yıl önce Advanced Warfare ile gelen yeni hareket mekaniğini kimisi sevse de, Call of Duty serisini sevenler, uzun zamandır oynayanların çoğu geçmiş oyunlardaki zamanlara geri dönmek istediklerini belirtiyor.

Pekii bu geçmişe yolculuk niteliğindeki oyuna ne zaman kavuşabileceğiz? Muhtemelen Mayıs ayı civarlarında düzenlenen etkinliklerde, bu etrafta dolaşan küçük dedikoduların Activision tarafından doğrulanmasıyla olacaktır.

Geçmişe dönen bir Call of Duty oyunu size heyecanlandırmamış olabilir. Activision Infinite Warfare‘de yaptığı gibi tekrardan modern bir Call of Duty oyununu remastered olarak oyunculara sunma ihtimali yüksek. O yüzden endişe duymanıza gerek yok.

Sledgehammer Games’in son zamanlardaki küçük söylemleri bu Dünya Savaşı spekülasyonuna işaret etse de bir sonraki oyunun konusunu ve geçtiği zamanı bekleyip göreceğiz.

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...