Activision Call of Duty hayranlarını sevindirmeye hazırlanıyor

Activision Call of Duty hayranlarını sevindirmeye hazırlanıyor

Activision’ın yakın zamanda açıkladığı üzere sıradaki Call of Duty oyunu, İkinci Dünya Savaşı zamanında geçecek gibi duruyor. Bu ihtimal güçlü,çünkü duyumlara göre yapılan yatırım toplantılarında yatırımcılara, yapımcılar Call of Duty serisini ‘köklerine’ döndürmek istediklerini söylemişler.

Sledgehammer Games’in bir sonraki Call of Duty oyununun oyuncuların talebini karşılayacak bir şekilde ‘geleneksel dövüş mekaniğine’ geri döneceği söyleniyor. Tabi bu bilgiler Activision’ın içerisinden alınan bilgiler.

Call of Duty: Infinite Warfare 2016 yılının sonlarında yayınlandı. Ancak oyunculardan beklenen ilgiyi,daha doğrusu geçmiş oyunlardaki ilgiyi görmedi. Hatta şuanda satışların iyi gitmesine rağmen, gelecekte geçen savaş oyunu kapsamında olan Treyarch’ın geliştirdiği Call of Duty: Black Ops 3 oyununun oyunculara verdiği etkiyi oyunculara vermiş gibi gözükmüyor. Ki kaldı ki şuanda Call of Duty oyunları genel anlamda oyuncuları hayal kırıklığına uğratmış durumda.

Şüphe yok ki İkinci Dünya Savaşı zamanına dönmek oyuncuların büyük bir kısmını sevindirecektir. Çünkü bir kaç yıl önce Advanced Warfare ile gelen yeni hareket mekaniğini kimisi sevse de, Call of Duty serisini sevenler, uzun zamandır oynayanların çoğu geçmiş oyunlardaki zamanlara geri dönmek istediklerini belirtiyor.

OKU ►  Pokemon Go dünyayı kurtarmaya çalışıyor

Pekii bu geçmişe yolculuk niteliğindeki oyuna ne zaman kavuşabileceğiz? Muhtemelen Mayıs ayı civarlarında düzenlenen etkinliklerde, bu etrafta dolaşan küçük dedikoduların Activision tarafından doğrulanmasıyla olacaktır.

Geçmişe dönen bir Call of Duty oyunu size heyecanlandırmamış olabilir. Activision Infinite Warfare‘de yaptığı gibi tekrardan modern bir Call of Duty oyununu remastered olarak oyunculara sunma ihtimali yüksek. O yüzden endişe duymanıza gerek yok.

Sledgehammer Games’in son zamanlardaki küçük söylemleri bu Dünya Savaşı spekülasyonuna işaret etse de bir sonraki oyunun konusunu ve geçtiği zamanı bekleyip göreceğiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here