Ses cihazlarını quad-DAC’e terfi eden telefon alanında en iyi olmayı hedefliyor

Ses cihazlarını quad-DAC’e terfi eden telefon alanında en iyi olmayı hedefliyor

LG’nin yeni çıkacak amiral gemisi G6 ile ilgili yeni bilgiler gelirken firma bu haberlere bir yenisini ekledi. LG’nin yaptığı açıklamaya göre G6 model telefonlar 32-bit quad-DAC ses sistemleriyle birlikte gelecek.

Teknoloji her bir kulaklığa birbirinden bağımsız kontrol edilebilme özelliği verebilmesi sayesinde çok daha net ve dengeli bir ses sağlıyor. Basın toplantısı sırasında yaptığı açıklamada yeni modelin anolog giriş sahibi olacağını ifade eden LG, telefonunun kulaklık girişine, iPhone’un aksine sahip olacağının altını çizdi.

DAC sistemlerinin yüksek kaliteli ses çiplerinde uzmanlaşan ESS üretecek. Yeni sistemin LG V20’de kullanılan quad-DAC’den daha üstün oluğu ifade edildi.

OKU ►  Samsung ve LG'den katlanabilir telefonlar

LG’nin yeni telefonu G6’nın Şubat’ın 26’sında düzenlenecek basın etkinliğinde resmen tanıtılması bekleniyor. Telefonun alışılandan farklı olarak 18:9 görüntü oranına sahip bir ekranı olacağı da gelen bilgiler arasında. Cihazın su geçirmez olduğu ifade edilirken bunula birlikte Google Assistant’ıda kullanacağı vurgulandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here