Bu mobil oyunun kazananı uzaya bedava gidecek

NASA astronotundan da eğitim almış olacak bir talihli bu bedava uzay seyahatine hak kazanacak.

Her geçen yıl gelişen teknoloji sayesinde, ortalama bir insanoğlu daha önce hiç olmadığı kadar uzaya yaklaşmış durumda. Bir yandan VR sayesinde uzay boşluğunda uçabilirken, bir yandan da Mars’ta çekilmiş robot selfilerine bakıyoruz. Hatta bir sonraki adım olan uzay turizmi de eli kulağında bizleri bekliyor.

Bedava uzaya gidip etrafa göz atmak varken, neden gidip yerleşelim, dimi? Finlandiya menşeli bir uzay endüstrisi firması, geçenlerde yaptığı bir duyuruda mobil platforma çıkaracakları oyununun talihli kazananına uzayı deneyimleme şansı sunacaklarını ve o kişiyi gerçekten de uzaya göndermeyi planladıklarını dile getirdiler.

Cohu Experience firması bir sonraki sonbaharda piyasaya sürcekleri bu oyun ile kullanıcıların gerçek bir astronot eğitimine katılmalarına olanak sağlıyor.  The Space Nation Astronaut Training Program (SNAP) yani Uzay Milleti Astronot Eğitim Programı olarak benim çevirdiğim bu programda titizlikle hazırlanmış eğitim aşamalarıyla, gerçek bir astronotun hazırlanma sürecini kullanıcılara yaşatmak hedefleniyor.

OKU ►  Sony ilk 4 ayda 915.000 PlayStation VR satarak beklentileri aştı

Maalesef ki bilim kurgu serilerinden edindiğimiz uzay terimleri veya forumlarda edindiğimiz bilgiler biz kanepe kuşlarını bu uzay seyahatine götürmek için yeterli olmayacak. Oturduğumuz yerden kalkıp biraz çalışmamız gerekecek. Uygulama kullanıcıların hem mental hem de sosyal becerilerini test ederken bir yandan da fiziksel kuvvetlerini test edecek.

OKU ►  Adidas okyanus atıklarına yöneliyor

En yüksek skorlara ulaşarak ilk 100’e giren kullanıcılar, özel hazırlanacak olan ve gerçek bir NASA astronotu tarafından verilecek eğitime tabii olacaklar. Buradaki en iyi 12 performans sahibi ise interaktif bir film serisine katılacaklar. Aynı zamanda uygulama aracılığı ile oyuncularda bu seriye katılabilecek. Ve son olarak bu interaktif film serisinin galibi dünya da eşi benzeri zor bulunur bu uzay seyahatine hak kazanacak. Hem de bedava.

Bahsettiğimiz proje bu ay crowdfunding yoluyla başlatıldı ve şimdiye dek 3 milyon euro toplandı.  İşin ciddiyetini gösteren nokta ise ilk 1 milyon Euro’nun 43 dakika içinde toplanmış olması.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox