LG G7, OLED ekranıyla 2018 yılında piyasaya çıkmaya hazırlanıyor

LG G7, OLED ekranıyla 2018 yılında piyasaya çıkmaya hazırlanıyor

26 Şubat’ta Barselona‘da yapılan MWC 2017 etkinliğinde yeni amiral gemisi LG G6‘yı tanıtan firma, LG G7’yi daha iyi bir hale getirebilmek için çalışıyor. Söylenenlere göre, yeni amiral gemisi modelinde Qualcomm Snapdragon 845 işlemcisi kullanılacak.

LG G7, OLED ekranıyla 2018 yılında piyasaya çıkmaya hazırlanıyor

Her ne kadar G6 Mart ayında piyasaya çıkmış olsa da, söylentiler, şirketin, LG G7’yi piyasaya yakın bir tarihte sürceğini söylüyor. LG G6 modelinde eski işlemci olan Qualcomm Snapdragon 821 kullanan firma, bunun için baya bir tepki almıştı. Her yılın Şubat ayında yeni bir amiral gemisi modeli üreten LG‘nin 2018 yılında LG G7‘yi tanıtması bekleniyor. LG, Qualcomm ile işbirliği yaparak G7 modelinde Qualcomm Snapdragon 845 işlemcisine yer verecekler.

Samsung’un üst seviye telefonlarında kullandığı AMOLED ekran teknolojisi, dedikodulara göre Apple’ın iPhone 8’inde de yer alacak. Şimdi ise LG G7 ve LG V30’un renkli OLED ekranlardan faydalanabileceği söyleniyor. Mayıs ayının başında The Investor’dan gelen bir rapora göre, LG, OLED ekranlı telefonlarını bu senenin ikinci yarısında satmaya başlayacak.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here