LG robotlar evinize göz kulak olacaklar

Date:

LG, elektronik fuarı olan CES’te teşhir edilecek olan robotları için büyük planları olduğunu söylemişti ve belli ki şaka yapmıyordu. Teknoloji devi, boş işlerin ötesinde fonksiyonlara haiz bir dizi robotik yardımcıyı fuarda gösterime sundu. Firma ilk olarak Hub Robot’unun ve mini ölçülerdeki eşininin tanıtımı ile başladı işe. Bu robotlar evinizdeki akıllı cihazları kontrol edebilir, müzik çalabilir, hayatınızı kolaylaştıracak bazı tavsiyelerde bulunabilir ya da bu noktada bir nebze olsun katkıda bulunabilirler. Ve bütün bunları dostane, gülümseyen bir yüz ifadesi eşliğinde yaparlar. Robotumuzun ses tonu tatlı açıklamalarda bulunan bir Amazon Echo tarzını anımsatmakta. Ve önemli bir nokta da şu; bu robotlar yalnız değiller. Zira çok daha büyük bir kardeşleri var.

LG aynı zamanda havaalanındaki ne yapacağını bilmeyen yolculara Dalek misali rehberlik eden ‘Airbot’ isimli bir diğer robotunu da tanıtıyor. Bu robot sahip olduğu geniş ekran üzerinde seyahat bilgilerini gösterebilir, ve hatta yolunuzu kaybetmişseniz size terminal boyunca eşlik edebilir. Airbot’u ilk olarak bu yılın ilerleyen aylarında, Güney Kore’nin Incheon havaalanında yolculara yardımcı olurken göreceksiniz. Ve eğer başka yerlere de yayılırlarsa şaşırmayın.

Peki kötü haber nedir?

Biz bu yazıyı yazarken LG Hub robotlarını ne zaman ve kaça alabileceğiniz konusunda bir bilgi sağlamadı. Tabii bu detaylar önem arz ediyor zira aylarca beklemek durumunda kalacaksak ya da fiyat olarak yüksek aralıkta bir ücret talep edilecekse bu durum pek memnun edici olmayabilir. Her ne kadar göreceli olarak makul fiyata sunulan bazı ev robotlarını görmüş olsak da LG’nin de bu fiyat politikasını takip edeceğine dair bir garantimiz yok.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...