LinkedIn yenilemiş imajıyla kullanıcıların karşısına çıktı

Date:

LinkedIn profesyonel hayatı sosyal medyaya taşımaya yeni yüzüyle devam ediyor

İş dünyası ve profesyonel hayattın vazgeçilmez adreslerinden biri olan LikedIn Microsoft tarafından tam 26 milyar dolara satın alınmasından sonra yeni ve güncellenmiş yüzü ile kullanıcıların karşısına çıktı. Toplam 470 milyon kullanıcıya sahip olan sosyal medya devi yenilenmiş masaüstü sitesiyle birçok yeni özelliği bünyesine getirmiş.

Sosyal medya sitesine gelen özelliklerin belki de en önemlisi yenilenmiş özel mesajlaşma sistemi. Özel mesajlaşma LinkedIn’in kuruluşundan beri profesyonel ilişkililerin kurulmasında önemli bir rol oynamıştı. Öyle görünüyor ki sitenin yetkilileri de bu konunun öneminin farkına varmış ve mesajlaşma sistemini nasıl geliştirebilecekleri konusunda çalışma yapmış. Artık site üzerinden biriyle mesajlaşmak istediğinizde tek tek menülerde gezip özel mesajlaşma ekranına gelmenize gerek kalmayacak. Siteye gelen yenilikle özel mesajlarınızı ana ekranda açılan bir pop-up penceresi üzerinden yapabileceksiniz. Basitçe söylemek gerekirse Facebook’un mesajlaşma sisteminden oldukça esinlenmişler. Ama LinkedIn yeniliklerinde bununla sınırlı kalmamış. Mesajlaşma sistemine getirdikleri chatbotlar karşınızdaki kişilerle daha iyi ilişki kurabilmenizi sağlayacak. Deyim yerindeyse aranızdaki buzların erimesine yardımcı olacak.

Linkedln direktörlerinden Chris Pruett güncellemeyle birlikte siteyi baştan sonra değiştirdiklerini ifade etti. Gelen güncellemenin sitenin tarihindeki en büyük yenileme olduğunun altını çizen Pruett, amaçlarının görünüş ve fonksiyonellik olduğunu belirtti. Geçtiğimiz sene sitenin mobil uygulamasına da birçok güncelleme getirdiklerinin altını çizdi.

Güncellemeyle ana sayfa akışına da birçok yenilik gelmiş. Sayfanın algoritmasına gelen yenilikle kullanıcılara önerilen içerikler çok daha organik ve doğal olarak karşınıza çıkacak.

LinkedIn, yeni güncellemesiyle siteye giren kullanıcılarının daha uzun sitede kalmasını hedefliyor. Bunu ise sadece profesyonel hayatla ilgili bilgilerin dışına çıkarak ve sitenin çehresini ilgi çekici hale getirerek yapmayı planlıyor. LinkedIn, yenilenmiş sitesiyle aynı zamanda güncel ve son dakika haberlerine ulaşılabilen tam teşekküllü bir sosyal medya sitesi olmak niyetinde.

LinkedIn’in daha büyük ve daha güncel bir sosyal medya sitesi olmak yolunda hızla ilerliyor. Kim bilir belki de Facebook’a sonunda gerçek bir rakip gelmiş olabilir.

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...