Müzik paylaşmak için alternetif bir uygulama: Vertigo

Vertigo ile artık sevdiklerinizle aynı anda aynı müziği dinleyebilirsiniz

Program yapımcıları merkezinde müzik olan bir sosyal medya platformu yapmak için ne kadar uğraşsa da bugüne kadar başarılı olamamıştı. DubSmash ve Musical.ly gibi uygulamalar nispeten adını duyursa da app marketlere yeni gelen bir uygulama işleri karıştıracak gibi duruyor.

Vertigo’yu diğer yazılımlardan farklı tutan özelliği aynı anda gerçek zamanlı müzik dinletebilme özelliği. Uygulama sayesinde arkadaşlarınızla ve ailenizle aynı anda aynı müziği dinleyebileceksiniz.

Yazılım yasal sorunlardan kurtulmak için de güzel bir çözüm bulmuş. Spotify ile entegre çalışan program sayesinde Premium kullanıcıları yasal olarak dinleme hakları bulunan şarkıları paylaşabilecek. Bu sayede Vertigo milyon dolarları bulan lisanslama probleminden kurtulmuş.

Uzun mesafeli ilişkiler ve flash mob etkinlikleri için çok faydalı olacağını ifade eden uygulamanın kurucusu Greg Leegley, yazılımın gençlerin gündelik yaşamında da geniş yer kaplayacağını ifade etti. Konu ile ilgili açıklamalarında, “günümüzde gençler sosyal medyadaki hayatlarıyla gerçek hayatı birbirinden ayırmıyor” diyen Leegley, “onlara sorduğumuzda arkadaşlarının ve çevrelerinin ne dinlediğini ünlülerin ne dinlediğinden daha çok umursadıklarını söylediler” şeklinde konuştu. Leekley, Snapchat’in başarısının da genç sosyal medya kullanıcılarının birbirlerinin gerçek hayatlarını tecrübe etmek istediklerinden kaynaklandığını ifade etti.

OKU ►  Apple, kulaklıklar için bağlantı kablosu geliştiriyor
OKU ►  Videolarınızı YouTube'dan kaldırmanın zamanı geldi

Vertigo aynı anda müzik dinlemenin dışında müzik dinlerken mesajlaşma, video ve fotoğraf paylaşmak gibi özelliklerde ekleyerek çok daha interaktif bir müzik deneyimi kurabilmeyi sağlıyor.

Vertigo şimdilik sadece Spotify Premium kullanıcılarına hizmet verebiliyor. Ama yapımcılar en kısa sürede Apple Music gibi uygulamalarla anlaşmayı hedefliyor.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox