Site yazılım fikirlerini gerçeğe çevirmek için finansörle geliştiriciyi buluşturuyor

Site yazılım fikirlerini gerçeğe çevirmek için finansörle geliştiriciyi buluşturuyor

Loom’un kurucusu Chase White’a göre girişimcilerin her seferinde izlemek zorunda olduğu bir yol var. Buna göre önce fikirleriyle finansörlere pay verip sonra buradan sermaye sağlayarak geliştiricilere işe alıp fikirlerini gerçeğe çevirmeye çalışmak. White bir noktada, “neden aracıyı aradan çıkarmayalım?” sorusunu sormuş. Ve bununla birlikte Loom doğmuş.

Başka bir deyişle aradan finansörleri çıkartmak. Loom sayesinde girişimciler direk olarak programcılarla çalışabiliyor. Loom sayesinde ortaya bir ürün fikri atılıyor ve programcılar burada ilgi alanlarına göre aynı bir yatırımcı gibi davranarak işi üstlenebiliyorlar.

Buradaki kilit nokta girişimciler. Bir fikri olan girişimci siteye fikrini sunuyor. Freelance çalışan geliştiriciler bu fikirlere teklifte bulunuyor. Girişimci teklifte bulunan kişilerin profillerinde daha önceki çalışmalarına inceleyerek eğer uygun bulursa birlikte çalışıyor. Böylelikle güzel bir ortaklık kuruluyor.

Loom’u kullanmak isteyen bir girişimci siteye $99 gibi bir meblağa ödeyerek sınırsız mesajlaşma, dosya paylaşımı ve kontak bilgisine ulaşabiliyor. Bununla birlikte programcılar sadece fikir üzerinden pay almak zorunda da değil. Eğer istenirse nakit para veya hissede talep edilebiliyor.

OKU ►  Google en iyi video algoritmasını yapan kişiye $30,000 verecek

“Şu an da ki hedefimiz kaliteli ortaklıklar kurabilmeyi sağlamak” diyen Chase White, “gelecekteki planımız çok daha çözüm odaklı ve ara bulucu olarak çalışabilmek” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here