Macbooklara “Gece Modu” geliyor

Date:

MacOSX Sierra’nın yeni güncellemesiyle gelen “Night Shift”, (Gece Modu) kullanıcıların daha iyi uyumasını sağlayacak

Apple’ın ev bilgisayarı Mac’lerin işletim sistemi macOS Sierra’ya son güncellemeyle hiçbir yeni özellik getirmemişti. Son gelen güncelleme, cihazların performansını artırmış ve bazı bugları düzeltmişti. Ama bu durum macOS Sierra’ya gelecek 10.12.4. güncellemesiyle değişiyor. Yeni güncellemeyle kullanıcılar Night Shift (Gece Modu)’yla tanışacak.

iOS’dan tanıdığınız özellik

Gece Modu iPhone kullanıcılarına tanıdık gelecektir. Zira Apple Gece Modu’nu geçtiğimiz yıl iOS 9.3. ile tanıtmıştı. Gece Modu’nun özelliği aktive edildiğinde cihazlardaki mavi ışığı kısarak daha rahat uykuya dalmanızı sağlamak.

Gece Modu macOS Sierra 20.12.4.’de de iOS 9.3.’deki gibi olacak. Ayrıca gece modu istenirse günün istenen saatlerinde kendi kendine aktive olabilecek. Cihaz bunu gün doğumu ve gün batımına göre ayarlayacak. Eğer istenirse Gece Modu manuel olarak da açılıp kapatılabilecek.

Apple Mac kullanıcılarına mavi ışığı istedikleri kadar kısabilme imkanı sunacak. Buna göre isterseniz bir seviye çubuğuyla mavi ışığın rengini soğuktan sıcağa getirebileceksiniz.

Üçüncü parti yazılımlara gerek yok

Aslında Mac kullanıcılar bu tip fonksiyonlara yabancı değil. Zira bilgisayarınızdaki mavi ışığı kısmanızı sağlayan f.lux gibi yazılımlar bulunuyor. Night Shift’in avantajı güncellemeyle otomatik gelmesi ve herkesin kullanabileceği basit bir fonksiyona sahip olması.

Night Shift f.lux kadar komplike bir yazılı değil. Ama bu birçok Mac kullanıcısı için çok da kayda değer olmayan bir durum. Zira Gece Modu f.lux’ın sahip olduğu ileri seviye ayarlara sahip olmasada birçok kullanıcı da zaten bu ayarları kullanmıyor. Night Shift’in gelmesiyle muhtemelen birçok Mac sahibi üçüncü parti yazılımlarla artık uğraşmayacak.

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...