MacOSX Sierra’nın yeni güncellemesiyle gelen “Night Shift”, (Gece Modu) kullanıcıların daha iyi uyumasını sağlayacak

MacOSX Sierra’nın yeni güncellemesiyle gelen “Night Shift”, (Gece Modu) kullanıcıların daha iyi uyumasını sağlayacak

Apple’ın ev bilgisayarı Mac’lerin işletim sistemi macOS Sierra’ya son güncellemeyle hiçbir yeni özellik getirmemişti. Son gelen güncelleme, cihazların performansını artırmış ve bazı bugları düzeltmişti. Ama bu durum macOS Sierra’ya gelecek 10.12.4. güncellemesiyle değişiyor. Yeni güncellemeyle kullanıcılar Night Shift (Gece Modu)’yla tanışacak.

iOS’dan tanıdığınız özellik

Gece Modu iPhone kullanıcılarına tanıdık gelecektir. Zira Apple Gece Modu’nu geçtiğimiz yıl iOS 9.3. ile tanıtmıştı. Gece Modu’nun özelliği aktive edildiğinde cihazlardaki mavi ışığı kısarak daha rahat uykuya dalmanızı sağlamak.

Gece Modu macOS Sierra 20.12.4.’de de iOS 9.3.’deki gibi olacak. Ayrıca gece modu istenirse günün istenen saatlerinde kendi kendine aktive olabilecek. Cihaz bunu gün doğumu ve gün batımına göre ayarlayacak. Eğer istenirse Gece Modu manuel olarak da açılıp kapatılabilecek.

Apple Mac kullanıcılarına mavi ışığı istedikleri kadar kısabilme imkanı sunacak. Buna göre isterseniz bir seviye çubuğuyla mavi ışığın rengini soğuktan sıcağa getirebileceksiniz.

Üçüncü parti yazılımlara gerek yok

Aslında Mac kullanıcılar bu tip fonksiyonlara yabancı değil. Zira bilgisayarınızdaki mavi ışığı kısmanızı sağlayan f.lux gibi yazılımlar bulunuyor. Night Shift’in avantajı güncellemeyle otomatik gelmesi ve herkesin kullanabileceği basit bir fonksiyona sahip olması.

OKU ►  WWDC 2017: watchOS geliştirmeleri fitness ve Siri’ye odaklanıyor

Night Shift f.lux kadar komplike bir yazılı değil. Ama bu birçok Mac kullanıcısı için çok da kayda değer olmayan bir durum. Zira Gece Modu f.lux’ın sahip olduğu ileri seviye ayarlara sahip olmasada birçok kullanıcı da zaten bu ayarları kullanmıyor. Night Shift’in gelmesiyle muhtemelen birçok Mac sahibi üçüncü parti yazılımlarla artık uğraşmayacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here