Meksika modernizmi sergisinin son günleri

Meksika modernizmine odaklanan sergi, ustaları sergiliyor

Resimler, baskılar, portatif duvar resimleri, kitaplar ve fotoğraflar… Haziran ayından itibaren Houston’ın Güzel Sanatlar Müzesi’nde Devrimi Boya Sergisi’nde sergilendi. 1910 ve 1950 yılları arasında Meksika modernizmine odaklanan sergi, ustaları sergiliyor. Bu usta isimler arasında; Frida Kahlo, Diego Rivera ve Rufino Tamayo gibi tanınmış isimler var…Meksika modernizmine odaklanan sergi, ustaları sergiliyor

Boya Devrimi: Mexican Modernism, 1910-1950, modern sanatın Meksika’daki gelişimini ve yaklaşık yarım asır boyunca onu şekillendiren toplumsal, politik ve kültürel güçleri çiziyor. Baskılar, fotoğraflar, kitaplar, gazeteler, şövale resimleri, büyük ölçekli taşınabilir duvar resimleri ve duvar parçaları – Paint The Revolution dahil olmak üzere 175 eserden oluşan bu eser, genişliği ve çeşitliliği açısından eşi benzeri görülmemiş bir özellikte.

Modern Meksika sanatının Amerika’daki en kapsamlı sergisi, yedi yılı aşkın bir süredir sergilediği Paint The Revolution, Frida Kahlo, José Clemente Orozco, Diego Rivera, David Alfaro Siqueiros ve Rufino Tamayo gibi ünlü isimlerle başyapıtları sanatseverlerin beğenisine sunuyor. Ayrıca, Manuel ve Lola Álvarez Bravo, Miguel Covarrubias, Alfredo Ramos Martínez, Carlos Mérida, Roberto Montenegro ve Dr. Atl (Gerardo Murillo) gibi önemli çağdaşlarının pek çoğu burada sergilendi.Meksika modernizmine odaklanan sergi, ustaları sergiliyor

OKU ►  Twitter engellediğiniz kişilerden gelen bildirimlere engel oluyor
OKU ►  DJI drone'ları Irak ve Suriye'de

Sergi, ziyaretçilere, modern sanatın merkezi olarak Meksika’nın ortaya çıkışını görmek için harika bir fırsat sunuyor. Resimli sergi kataloğu, MFA Salonu (713.639.7360) ve Müzenin Hirsch Kütüphanesi (713.639.7325) kodları aracılığıyla edinilebilir.

► Sergi Kabul
Biletler, müzenin sanat koleksiyonlarına erişim imkânı da içeriyor. Combo paketleri de mevcut! “Ron Mueck” ve/veya “Pipilotti Rist: Pixel Forest ve Worry Will Vanish” ile birlikte bu sergiye bilet satın aldığınızda indirim kazanmış olacaksınız.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox