Microsoft, Cloud Clipboard

Harika bir şey.  Bilgisayarınızdaki adres ya da telefon numarası gibi bir şeyi kopyalayarak, telefonunuzda bir uygulamaya v.s. yapıştırmak istemiş miydiniz hiç? Ben PC’de ki bir web sayfasının adresini kopyalayarak WhatsAapp’taki editör grubumuza göndermek istemiştim ama, o zamanlar bir çözüm yolu yoktu. Nihayet Microsoft, Cloud Clipboard uygulaması ile bu soruna bir çözüm getirmiş.

Microsoft’un Seattle’daki Build etkinliğinde Joe Belfiore bu özelliğin sunumunu yaptı. Onun gösterdiği örnekte Surface Studio üzerinde PowerPoint’te bulunan bir adresin kopyalanması durumu söz konusuydu. Makine başındaki kişi adresi kopyalayarak başka bir şey yapmak zorunda kalmadan Samsung Galaxy S8 telefonundaki Google Maps’e yapıştırabiliyordu. Bu işlem Microsoft’un SwiftKey klavyesinin kopyalama yapılan makineye erişiminin olması sayesinde yapılabildi.

Tamı tamına durum bu.  Bir metin bölümünü kopyalayıp yapıştırmak kadar basit bir işlem.

Cloud Clipboard aynı zamanda Windows 10’un diğer cihazları arasında metin kopyalama işlemi yapmanızı ve daha önce kopyaladığınız şeylere ulaşmanızı sağlıyor. Dolayısı ile bir işi o anda bitirmek zorunda kalmıyorsunuz.

Cloud Clipboard Windows 10 Fall Creators (sonbahar) güncellemesi ile kullanılabilir olacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here