Google en başarılı VR game stüdyolarından birini satın aldı

Date:

El takip kayıt sistemi

Bugün yaptığı açıklama ile Google, Job Simulator ve Rick and Morty: Virtual Rick-ality yapımcısı VR odaklı stüdyo ‘Owlchemy Lab’ı satın aldığını bildirdi. Owlchemy çoklu platformlar için VR oyunları çıkarmaya devam edecek fakat bunu Google’ın desteğiyle yapacak (Google’ın 2015 yılında satın aldığı Tilt Brush stüdyousu Skillman & Hackett örneğinde olduğu gibi). Owlchemy’nin kurucu ortağı Alex Schwartz yaptığı açıklamada “Üretim ve prototip aşamasında olan bir dizi özgün oyunlarımız var ve bunları yapmaya devam edeceğiz… Bunu Google’ın desteğiyle yapmaya devam edecek olmaktan ötürü oldukça heyecanlıyız” dedi.

Owlchemy gerçek eller kullanarak mimikleri oldukça benzer şekilde taklit edebilen oyunlar geliştirmesiyle biliniyor. Bir blog gönderisinde firmanın Job Simulator’da olduğu gibi el etkileşimleri ve yüksek kaliteli kullanıcı deneyimleri üzerinde odaklanmaya devam edeceğine dair okuyuculara teminat veriliyor. Schwartz ‘tam hareketli el hareketi takip kayıt işlemi’ konusunun kendileri için bir çeşit anahtar faktör olduğunu söylüyor. Bu durum, Google’ın mevcut VR platformu olan Daydream’le çelişiyor. Zira Daydream uzaktan kumandalı kısıtlı hareket kontrolleri kullanıyor. Google’ın VR ve AR mühendislik direktörü Relja Markovic “Sanal ve arttırılmış gerçeklik için çok büyük bir vizyonumuz var. Daydream muhteşem bir ürün. Daydream’ime aşığım. Fakat ondan sonra gelecek çok ama çok şey var” diyor.

Aslında Owlchemy işe VR stüdyo olarak başlamamıştı. 2011 yılında tartışmalı, hicivsel oyunu ‘Smuggle Truck’ı, sonrasında ise oyunun sıradan hayvan temalı bir güncellemesi olan Snuggle Truck’ı  yayınlamıştı. 2013 yılında ise Oculus Rift geliştirme seti ile çalışan ilk stüdyolardan biri olmuştu. Aynı zamanda ‘Job Simulator’; PlayStation VR, HTC Vive ve Oculus Touch hareket kumandalarının yapımına vesile olmuştu. VR Gaming’in son derece küçük ve yeni dünyasında edinilen, piyasanın ana başarı hikayelerinden biri haline gelen Job Simulator, 2017’nin başında 3 milyon dolarlık satış rakamını geçmişti.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...