Microsoft Pix iPhone resimlerinizi sanat eserine dönüştürüyor

Microsoft Pix

Microsoft yapay zeka ile çalışan resim düzenleme uygulaması Microsoft Pix’e güncelleme yayınladı. Böylece Prisma ve benzerlerine karşı rekabet çıtasını yükseltiyor. Uygulama esasen renk, pozlandırma ve diğer değişken ayarları yaparak iPhone resimlerinizi iyileştirmek üzere tasarlanmış olmakla birlikte yeni güncellenen Microsoft Pix artık resimlerinizle biraz daha eğlenmenizi sağlamayı hedefliyor. Bu sefer onları sanat çalışmasına çevirerek.

Prisma’da olduğu gibi yeni uygulama, resimlerinizi sanat çalışmalarına çevirmenizi sağlayacak Pix Styles adlı yeni bir güncellemeyi getiriyor. Örneğin; mevcut bir efekt, resmin ateş üzerindeymiş gibi görünmesini sağlıyor. Tabii bunlar resim filtreleri değil. Stiller resme şablon, doku ve tonlar kazandırıyor.

Firmanın belirttiğine göre uygulama bugün 11 stil dahilinde yayınlanmaya başladı fakat gelecek haftalarda daha fazla stil eklenecek.

Aynı zamanda Prisma’da olduğu gibi stil boyunca parmağınızı kaydırarak efekti arttırabiliyor, ya da azaltabiliyorsunuz. İşiniz bittiğinde resmi çerçeveleyebiliyor, kırpabiliyor ya da sosyal ağlarda paylaşabiliyorsunuz.

OKU ►  Huawei, 4D Touch için başvuruda bulundu

Diğer bir yeni özellik (Pix Paintings), Prisma, Lucid, Pikazo, Dremscope ve diğer ‘Resimden-sanata’ tarzındaki uygulamaların bir adım ötesine geçerek, resminiz seçtiğiniz sanatsal stilde boyanırken yapılan işlemi hızlı çekim şeklinde gösteriyor. Pratik bir karşılığı olmamakla birlikte, eğlendirici bir işlev.

OKU ►  Jüpiter’den gelen ilk resimler harika

Microsoft Pix

Microsoft yeni özelliklerin Microsoft’un Asya araştırma laboratuarı ve Skype işbirliğiyle yapıldığını, derin sinir ağları adlı yeni bir yapay zeka işlemci yaklaşımını ön plana aldıklarını söylüyor.Derin sinir ağları, büyük orandaki veri setlerinin eğitiminde kullanılıyor. Pix için bunun anlamı, yapay zekanın farklı stilleri öğrenmesi için çok sayıda boyamanın kullanıldığını gösteriyor. Bu teknoloji Google’ın yeni bir çeşit tuhaf, makine yapımı sanat çalışması üretmek için üzerinde denemeler yaptığı teknolojinin aynısı. Google bu teknolojiyi geçtiğimiz yıl bir sergide göstermişti.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox