PowerPoint Sunum Çevirmeni

Konuşmaların anlık çevirisi

Skype’ın gerçek zamanlı çeviri özelliğinden etkilendiyseniz Microsoft’un yeni PowerPoint Sunum Çevirmeni ’ne hayran kalmanız olası. İsmine rağmen eklenti, slaytlarınızı çok dilli yapmak üzerine odaklanmamış. Bunun yerine siz sunumunuz üzerinde çalışma yaparken iOS, Android ya da Windows uygulaması kullanarak sesinizi gerçek zamanlı olarak çevirecek. Eklenti aynı zamanda kullanıcıların çevirileri kendi dillerinde görüntülemeleri için kullanabilecekleri bir bağlantı adresi de oluşturuyor.

Microsoft’un bugün gerçekleştirdiği ‘Build’ konferansında temsilciler, özelliğin İspanyolca ve Çince cümleleri nasıl gerçek zamanlı olarak çevirdiğini gösterdiler. İlk denemede okunaklı çeviri yapan eklenti, İspanyolca cümlelerde çok iyi sonuçlar verdi. Çince ‘Yapay Zeka Fantastik’ ifadesini anlamakta biraz zorlanan eklenti, birkaç denemeden sonra başarı gösterebildi.

Özellik henüz erken safhada olmakla birlikte Microsoft’un ‘Sezgisel Hizmetler Araçları’nın çeviri kapasitesini göstermek için akıllıca bir yöntem. Geliştiriciler bu teknolojiyi videoların daha kolay aranmasında ya da bir dizi resmi hızlıca endekslemede kullanabilecekler. Bu, Microsoft’un Yapay Zeka oyununun büyük bir parçası. Bu nedenle firmanın, özelliğin ortalama kullanıcılara nasıl faydalı olabileceğini göstermesi açısından bir örnek olarak vermesi, oldukça akıllıca.

OKU ►  Microsoft Xbox konsolu Project Scorpio'nun özellikleri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here