Wunderlist’in manevi evladının ilk versiyonu olan ‘To-Do’

Yapay Zeka… Yine ve yeniden

Wunderlist evrim geçiriyor. En azından Microsoft’un satın aldığı ekibin listeleme ve görev yöneticisi uygulamasının emekliye ayrılacağına dair verdikleri habere göre öyle. Fakat, henüz değil. Microsoft ilk aşamada, bir takım geliştirmelere tabi tutulan Wunderlist’in manevi evladının ilk versiyonu olan ‘To-Do’ nun deneme versiyonunun duyurusunu yaptı. Uygulama şu an itibariyle iPhone, Android telefonlarda ve Web tarayıcılarında kullanılabilir durumda.

Her gün düzenli olarak yapmanız gereken işlerle ilgili bildirimleri ekranın köşesinde bulunan ampule tıklayarak listeye ekleyebiliyorsunuz. Daha sonra To-Do’nun ‘zekice öneriler’ fonksiyonu, listenizdeki eski, mevcut ve gelecek görevler arasından en önemli olduklarını düşündüğü görevleri otomatik olarak öne çıkarıyor.

To-Do aynı zamanda tekrar ihtiyaç duyduğunuzda yeniden listeye koyabileceğiniz esnek hatırlatıcıları da içeriyor. Wunderlist yeni bir özelliğe kavuşmayacak ve göründüğü kadarıyla bu yılın sonuna kadar da kullanımda kalacak. Bununla birlikte ekip, kullanıcıların önerilerini toplamaya ve bunları Microsoft To-Do’ya geçiş yapmadan önce geliştirime katkı sağlamaları için kullanmaya devam edecek (halihazırda Wunderlist ve Todoist’ten görevleri almak için hazırlanmış bir ‘içeri aktarma aracı’ mevcut bulunuyor).

OKU ►  Samsung Galaxy S8 kasasında kulaklık girişi olmayabilir

To-Do henüz Wunderlist’in tam olarak yerine geçmiş değil: hazırlanan listelerin paylaşımını sağlama özelliği üzerinde halen çalışma yapılıyor. Aynı zamanda bu uygulamanın, Mac, iPad ve Android tabletlerde de kullanımı düşünüldüğü için çalışmalar bu yönde de devam ediyor.

Şimdilik daha çok telefon tabanlı deneme sürümünü bugünden itibaren kurcalamaya başlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here