Microsoft Path Guide, Google Haritalar’ın iç mekan versiyonu

Bol kullanım alanı

Microsoft yakın bir zamanda Android için yeni bir uygulama yayınladı. Uygulamanın adı Path Guide . Bu uygulama ile iç mekanlarda kullanmak üzere kişiye özel rotalar oluşturarak, oluşturduğunuz rotalar üzerinde yol alabilirsiniz. Uygulama bu rotaları oluşturmayı yürümek kadar basitleştiriyor. Bir patika oluşturmak istediğinizde uygulamayı açıyorsunuz ve gezinmeye başlıyorsunuz. Siz hedefinize ulaşana dek telefonun sensörleriyle veri toplayan uygulama, her şeyi sizin yerinize gerçekleştiriyor. İşte bu kadar basit.

Jeomanyetizma mantığı üzerine çalışan Path Guide gerçek alanda bir çok durumda kullanılabilir. Örneğin aracınızı park ettiğinizde park yerinden avm girişine kadar olan bölüm için bir hat oluşturabilirsiniz. Avm’den ayrılacağınız zaman Path Guide yardımı ile oluşturduğunuz patikayı izleyerek, aracınıza ulaşabilirsiniz. Benzer şekilde avm lerdeki mağaza sahipleri de avm’nin girişinden itibaren mağazalarının bulunduğu yer arasındaki hattı belirleyerek, kullanıcılarla paylaşabilir.

OKU ►  Siz siz olun, 2018'den önce Bluetooth cihaz almayın!

Özetle Path Guide, Google Haritaların iç mekan uygulaması. Uygulama atılan adım sayısını, aşamaları ve binadaki ya da çizdiğiniz hattaki dönemeç sayısını tam olarak belirtiyor.

Bu uygulamanın Microsoft’un yeni teknolojisinin bir demosu olduğu aşikar. Kullanılan teknoloji ilerleyen zamanlarda diğer hizmetlere entegre edilmeye başlandığında muhtemelen arka planda yatan şeyleri göreceğiz.

Deneme yapmak isterseniz (ki istemelisiniz, zira uygulama oldukça cazip), Google Play’den ‘path guide’ adı altında indirebilirsiniz.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox