Microsoft Path Guide, Google Haritalar’ın iç mekan versiyonu

Date:

Bol kullanım alanı

Microsoft yakın bir zamanda Android için yeni bir uygulama yayınladı. Uygulamanın adı Path Guide . Bu uygulama ile iç mekanlarda kullanmak üzere kişiye özel rotalar oluşturarak, oluşturduğunuz rotalar üzerinde yol alabilirsiniz. Uygulama bu rotaları oluşturmayı yürümek kadar basitleştiriyor. Bir patika oluşturmak istediğinizde uygulamayı açıyorsunuz ve gezinmeye başlıyorsunuz. Siz hedefinize ulaşana dek telefonun sensörleriyle veri toplayan uygulama, her şeyi sizin yerinize gerçekleştiriyor. İşte bu kadar basit.

Jeomanyetizma mantığı üzerine çalışan Path Guide gerçek alanda bir çok durumda kullanılabilir. Örneğin aracınızı park ettiğinizde park yerinden avm girişine kadar olan bölüm için bir hat oluşturabilirsiniz. Avm’den ayrılacağınız zaman Path Guide yardımı ile oluşturduğunuz patikayı izleyerek, aracınıza ulaşabilirsiniz. Benzer şekilde avm lerdeki mağaza sahipleri de avm’nin girişinden itibaren mağazalarının bulunduğu yer arasındaki hattı belirleyerek, kullanıcılarla paylaşabilir.

[irp posts=”14971″ name=”Siz siz olun, 2018’den önce Bluetooth cihaz almayın!”]

Özetle Path Guide, Google Haritaların iç mekan uygulaması. Uygulama atılan adım sayısını, aşamaları ve binadaki ya da çizdiğiniz hattaki dönemeç sayısını tam olarak belirtiyor.

Bu uygulamanın Microsoft’un yeni teknolojisinin bir demosu olduğu aşikar. Kullanılan teknoloji ilerleyen zamanlarda diğer hizmetlere entegre edilmeye başlandığında muhtemelen arka planda yatan şeyleri göreceğiz.

Deneme yapmak isterseniz (ki istemelisiniz, zira uygulama oldukça cazip), Google Play’den ‘path guide’ adı altında indirebilirsiniz.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...