Netflix, güne Twitter hesabının hack’lenmesiyle uyandı

Date:

Netflix’in Twitter hesabı hack’lendi

Netflix, güne Twitter hesabının hack’lenmesiyle uyandı. OurMine, kod adlı hacker grubunun mesajı şu şekilde; “Endişelenmeyin, sadece sizin güvenliğinizi test ediyoruz, daha fazla bilgi edinmek için bizimle iletişime geçin”

Hacker grubu, Netflix’in ABD’deki kullanıcıları ile platform ile ilgili bilgileri paylaşmak için kullandığı Twitter hesabını ele geçirerek yukarıdaki mesajı çarşamba sabahı tweet’lediler. Ayrıca mail adreslerinin olduğu ve web sitelerinin olduğu bir mesajı da tweet’lediler. Daha sonra Tweetlerin hepsi Netflix sosyal medya ekibi tarafından silindi.  Netflix’in Amerika hesabında yaklaşık 2.5 milyon takipçisi var.

Netflix, güne Twitter hesabının hack’lenmesiyle uyandı.

Bilgisayar korsanları, kendilerini güvenlik açıklarından faydalanmayan iyi adamlar olarak nitelendiriyorlar. Ayrıca sadece dünya güvenliğine yardım ettiklerini ve insanların güvenliklerini arttırmaya çalıştıklarını belirttiler.

OurMine hacker grubuna, Netflix hesabının denetimini nasıl ele geçirdiklerini sorduklarında, belirli bir Netflix personelinin hesabını kullandıklarını söylediler.

Elbette bu saldırı ‘OurMine’ grubunun ilk siber saldırısı değil. Hacker grubunun geçmişteki saldırıları arasında Facebook CEO’su Mark Zuckerberg’in Pinterest hesabının yanı sıra, Google CEO’su Sundar Pichai’nin Quora hesabı da bulunuyor.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...