Netflix, güne Twitter hesabının hack’lenmesiyle uyandı.

Netflix’in Twitter hesabı hack’lendi

Netflix, güne Twitter hesabının hack’lenmesiyle uyandı. OurMine, kod adlı hacker grubunun mesajı şu şekilde; “Endişelenmeyin, sadece sizin güvenliğinizi test ediyoruz, daha fazla bilgi edinmek için bizimle iletişime geçin”

Hacker grubu, Netflix’in ABD’deki kullanıcıları ile platform ile ilgili bilgileri paylaşmak için kullandığı Twitter hesabını ele geçirerek yukarıdaki mesajı çarşamba sabahı tweet’lediler. Ayrıca mail adreslerinin olduğu ve web sitelerinin olduğu bir mesajı da tweet’lediler. Daha sonra Tweetlerin hepsi Netflix sosyal medya ekibi tarafından silindi.  Netflix’in Amerika hesabında yaklaşık 2.5 milyon takipçisi var.

Netflix, güne Twitter hesabının hack’lenmesiyle uyandı.

Bilgisayar korsanları, kendilerini güvenlik açıklarından faydalanmayan iyi adamlar olarak nitelendiriyorlar. Ayrıca sadece dünya güvenliğine yardım ettiklerini ve insanların güvenliklerini arttırmaya çalıştıklarını belirttiler.

OurMine hacker grubuna, Netflix hesabının denetimini nasıl ele geçirdiklerini sorduklarında, belirli bir Netflix personelinin hesabını kullandıklarını söylediler.

Elbette bu saldırı ‘OurMine’ grubunun ilk siber saldırısı değil. Hacker grubunun geçmişteki saldırıları arasında Facebook CEO’su Mark Zuckerberg’in Pinterest hesabının yanı sıra, Google CEO’su Sundar Pichai’nin Quora hesabı da bulunuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here